اجتماعی

کریدور شمال به جنوب، گلستان را از بن‌بست اقتصادی خارج می‌کند

دانا نیوز/ گلستان معاون دفتر برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به تاثیر کریدور شمال – جنوب (اینچه برون – گرگون – شاهرود – طبس) بر امنیت غذایی کشور گفت: این پروژه می تواند گلستان را از آن خارج کند. فروپاشی اقتصادی

بهروز رحمانی امروز یکشنبه 21 تیرماه در پنجمین اجلاس کریدور شمال – جنوب: سیاست های کلی پروژه راه آهن و حوزه حمل و نقل همواره مورد توجه مجمع تشخیص مصلحت نظام و رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است. پروژه راه آهن در میان گروه پروژه های اولویت دار و گروه چهار گروه حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی مصرف سوخت و کاهش ریسک را یکی از مزایای حمل و نقل ریلی برشمرد و به پروژه احداث راه آهن اینچه بیرو، شاهرود – طبس اشاره کرد. تصور می‌شود که آخرین تحول، طرح مهمی برای امنیت غذایی ایران باشد.

به گفته معاون مدیرکل راه و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، احداث خط ریلی اینچه بیرو، شارورود – طبس گلستان را از بحران اقتصادی نجات می دهد، تحقیقات 12 سال گذشته را ارائه می دهیم تا به روز شده و تجمیع شده در اختیار ما قرار گیرد. مطالعات.

رحمانی گفت: در صورت ارسال مطالعات بازنگری شده توسط دولت و تکمیل تفاهم نامه با بخش خصوصی، آن را برای تصویب به سازمان برنامه و بودجه ارسال خواهیم کرد و نظر دولت در مورد اجرای این پروژه مثبت است.

وی با اشاره به موانع زیست محیطی اطراف کریدور شمال-جنوب گفت: در گلستون مسائل زیست محیطی برجسته است و فقر این ایالت در پوشش گیاهی سبز پنهان است و توجه به مسائل زیست محیطی در این ایالت که کمتر توسعه یافته است زیاد است. مکانی در منطقه.”

معاون دفتر برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه از این پروژه غفلت کرده ایم و در سال های اخیر مطالعات مختلفی انجام شده است، گفت: دلیلی ندارد. بررسی ها نشان می دهد که هیچ دلیل موجهی برای این پروژه وجود ندارد و هیچ یک از سرمایه گذاران حاضر به سرمایه گذاری در آن نیستند.

رحمانی تاکید می کند: اعلام اینکه پروژه کریدور شمال – جنوب برای سرمایه گذاری در بخش دولتی و خصوصی در حال آماده شدن است، اقدام مهمی است.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا