حوادث

تصاویری از زخم زلزله در لافت

زمین لرزه 6.1 ریشتری بندرلافت روستای کشم بر اثر زلزله در هرمزگان رخ داد که بسیاری از آن ها بر روی تاج های خود سقوط کرده و دچار ترک های عمیق شدند. شیشه جلوهایی که بارها در مورد تعمیرات اضطراری هشدار داده شده است.

به گزارش دانا نیوز، زمین لرزه هرمزگان روز شنبه 20 تیرماه ساعت 14 ساعت 14 الی 7 به وقوع پیوست. کانون زمین لرزه زیر کانون و 6.1 در مقیاس ریشتر گزارش شده است. در این زمین لرزه دست کم پنج نفر کشته، 84 نفر مجروح شدند، چندین خانه ویران شد و برخی آثار تاریخی ویران شدند.

بررسی خسارت آثار تاریخی هرمزگان هنوز تکمیل نشده و همچنان ادامه دارد.

بر اساس گزارش اولیه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان، زلزله به 50 نیروگاه بادی بندر لافت خسارت وارد کرد. بادشکن و بهسازی که در اثر زلزله های مرطوب و قبلی آسیب دیده بود به کندی انجام شد و هشدارهای زیادی مبنی بر تجدید اضطراری داده شد. اکنون تصاویری از تخریب چند توربین بادی در روز شنبه ۲۰ تیرماه به دانا نیوز رسیده است. میزان خسارت وارده همچنان در دست بررسی است.

تصاویر مجروح از زلزله در لافایت

زلزله 6.1 ریشتری در کمربندر روستای سایه کوش وزش باد

سهراب بناوند مدیرکل میراث فرهنگی هرمزگان گفت: مسجد جامع لافت تسبیح صبح شنبه بر اثر زلزله تخریب شد. حامیان پرونده او تلاش کرده اند تا رونوشت واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. هنوز گزارش کاملی از سایر آثار ارائه نشده است اما مدیر کل گردشگری و صنایع دستی میراث فرهنگی هرمزگان گفت: شدت زلزله و عواقب پس از زلزله توسط کارشناسان میراث فرهنگی و حفاظت به صورت مستمر در حال رصد است.

چند روز پیش زلزله دیگری قلعه المرزوکی در روستای مگویح در حوالی بندرلنگه را لرزاند که در آستانه ریزش بود.

تصاویر مجروح از زلزله در لافایت

ترک ها و بادگیرها روی تاج می افتند

تصاویر مجروح از زلزله در لافایت

قبلاً هشداری در مورد تعمیر و نگهداری اضطراری شیشه های جلویی آسیب دیده در اثر رطوبت و زلزله های قبلی بود.

تصاویر مجروح از زلزله در لافایت

شنبه 20 تیر بعد از مسجد جامع لافت پس از زلزله

تصاویر مجروح از زلزله در لافایت

تاج گل مسجد جامع در بندر لف تاریخی در زلزله بندر کمر

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا