اجتماعی

ازدواج و فرزندآوری باید دغدغه‌ تمامی مسئولان باشد

به گفته وزیر ورزش و جوانان، سخنان رهبر معظم انقلاب در سال های اخیر قطعا مورد توجه مسئولان قرار گرفته است و قدم های زیادی در این زمینه برداشته شده است اما باید تعهد ملی و توجه ویژه شود. به آن در همه نهادهای حکومتی موضوع جوانی مردم و بحث ازدواج و فرزندآوری جوانان باید بر عهده همه مسئولین، مردم و جامعه باشد.

به نقل از وزارت ورزش و جوانان، سعید حمید سجادی هفته ازدواج را به اتحادیه آبی ها و حضرت فاطمه زهرا(س) تبریک گفت. فرمایش آیت الله رئیسی در این مراسم گفت: ما به دستور رئیس جمهور عمل می کنیم و حتما تا به نتیجه برسیم به این فرمایشات عمل می کنیم.

وی گفت: وزارت ورزش و جوانان وظیفه برنامه ریزی، نظارت، نظارت و اجرای امور جوانان را بر عهده دارد. درخواست حقوق بیان شده در مورد جوانان.

وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده است که نگاه متفاوتی به زنان در دو بخش ورزش و جوانان داریم. جا دارد از دکتر کزالی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به خاطر تمرکز و حمایت ایشان در تمامی برنامه ها، تصمیم گیری ها و مسائل مهم در این زمینه تشکر کنم.

در ادامه این سخنان، وزارت ورزش و جوانان با توجه به مستندات فوق و سند تحول مردم، فرصت خدمت به ایران را که به مدت 10 ماه جشن گرفته شده، اقدام مثبت و مثبتی در خصوص ازدواج جوانان انجام داده است. و با یاری و یاری خداوند بر اساس شرح گام دوم انقلاب به سمت تمدن اسلامی حرکت کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در بیانیه ای در تیرماه 1398 با بیان اینکه موضوع ازدواج جوانان بسیار مهم است و نباید از آن غافل شد، گفت: سرنوشت: راه های تسهیل ازدواج و شانس ازدواج جوانان باید باشد. از قبل شناخته شده است. برخی از این روش ها هیچ هزینه ای ندارند. فقط نیاز به تصمیم دارد، نیاز به توجه دارد. مسئله فرزندآوری و فرزندآوری بسیار مهم است; این موضوعی است که در چند سال گذشته بارها آن را تکرار کرده ام. این قانون باید اجرا شود، دستگاه های اجرایی باید نظارت دقیق داشته باشند، مشکل زایمان جدی گرفته شود و مردم از پیری بترسند. یکی از مهم ترین سرمایه های یک کشور جوانان آن هستند. »

سجادی در ادامه بیان کرد: در سال های اخیر رهبران معظم انقلاب به مسئولان تاکید و تذکر داده اند و اقدامات زیادی در این زمینه انجام شده است. اما باید تعهد ملی و توجه ویژه به همه نهادهای دولتی، حاکمیتی و عمومی و جامعه در مسئله جوانان مردم شود. ازدواج و فرزندآوری باید به عهده همه مقامات باشد. فعالیت در طبیعت و فراتر از مسئولیت اجتماعی آنها سعی در حل مشکلات جوانان و حمایت از نهاد خانواده.

به گفته وزیر ورزش و جوانان باید روی یادگیری از منظرهای مختلف کار کنیم تا بتوانیم نیازهای زندگی را به صورت مثبت و کامل برآورده کنیم. یکی از زمینه هایی که یادگیری در آن صورت می گیرد، آموزش عاطفی است.

آیا مسکن و جهیزیه و مادیات هم برای زن مهم است و هم برای مرد؟ باید ببینیم کمال انسانی در کجای زندگی ما قرار دارد.

سجادی گفت: ما باید در زندگی خود کمک کنیم تا پس از ارزیابی به یک نظام ارزشی برسیم. نظام مقدس جمهوری اسلامی.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا