حوادث

کلاهبرداری از ۲۰۰ نفر در پوشش فروش سوالات کنکور و امتحان نهایی

رئیس مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته پلیس فتای استان از دستگیری دو نفر که اقدام به کلاهبرداری از طریق فروش کنکور و امتحانات نهایی کرده بودند، خبر داد.

به گزارش دانا نیوز، سرهنگ مصطفی نوروزی گفت: با نزدیک شدن به ایام امتحانات نهایی و کنکور، مجرمان فضای مجازی اقدام به فروش سوالات ورودی و امتحانات نهایی خود کردند. در مورد ناظران هم همینطور است. ردیابی و شناسایی گروه ها، مجرمان و اپراتورها در فضای مجازی، دستور کار پلیس فتا.

وی افزود: دو گرداننده کانال که در زمینه فروش سوالات آزمون ورودی و خروجی و امتحانات نهایی توسط کارشناسان پلیس فتا فعالیت داشتند با هماهنگی مراجع قضایی در دو منطقه مختلف دستگیر شدند.

رئیس مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته و کشوری فتا گفت: این افراد در تحقیقات انجام شده به فروش کلاهبرداری 200 داوطلب و خانواده هایشان در امتحانات نهایی و کنکور اعتراف کردند.

سایت پلیس فتا اعلام کرد: اقدامات پلیس فتا برای پیشگیری از وقوع هرگونه جرم در این حوزه به ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد.

ادامه مطلب:


پلیس به سربازان در مورد بمب گذاری ها هشدار می دهد


2 ارائه دهنده کلاهبرداری سایبری دستگیر شدند.

رئیس مرکز مبارزه با جرایم سازمان یافته و کشوری پلیس فتای فرجا به شهروندان توصیه کرد: و نمونه های موجود کانال ها مربوط به سوالات سال های گذشته هستند و انگیزه جلب اعتماد کاربران را دارند. بنابراین اکیدا توصیه می کنیم که به این تبلیغات توجه نکنید.

پیش از این سردار مهدی حاجیان، سخنگوی نیروی انتظامی از دستگیری 5 نفر در این رابطه خبر داده بود و دانا نیوز در پاسخ به سوالی مبنی بر فروش کنکور در فضای مجازی، اظهار داشت: در این رابطه 5 نفر دستگیر شدند. شهروندان در این زمینه هوشیار باشند و بدانند که ادعاهای مطرح شده در خصوص فروش سوالات کنکور کذب است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا