اجتماعی

اعلام آمادگی سازمان بازرسی در حمایت از ایمن‌سازی بازار تهران

معاون سیاسی و قضایی بازرسی و بازرسی سازمان بازرسی در جلسه ای که در شهرداری منطقه 12 برگزار شد از حمایت همگانی این سازمان در تسهیل و پایداری بازار تهران خبر داد.

به گزارش دانا نیوز و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 12، صبح روز شنبه 4 تیرماه 93، بازرسی کل قوه قضائیه با احمد اسدیان معاون سیاسی سیاسی شهرداری منطقه 12 گفتگو کرد. محمودرضا مهرورز، سرگرد بازرس وزارت کشور و شهرداری ها و برخی از مسئولان شهری، سالن اجتماعات شهرداری منطقه 12 را برگزار کردند.

یزدی در هفته قوه قضائیه که به منظور بررسی امنیت بازار تهران برگزار شد، گزارشی مبسوط از اقدامات انجام شده از نخستین روزهای مدیریت شهری جدید در این منطقه ارائه کرد و پیچیدگی های حقوقی را تشریح کرد: به نظر می رسد شهرداری مسئول صدور پروانه نگهداری است. ساختمان های اضطراری؛ پیش از این، شهرداری در بازار تهران به دلیل اهدای ملک، میراث فرهنگی یا اجاره ای و داشتن چند مالک، نمی توانست بدون اخذ مجوز و درخواست کمک هزینه چنین تعمیراتی را مجاز کند.

جلسات کمیته حراست بازار تهران هر دو هفته یکبار معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران و نمایندگان معتمدین، اهالی و کسبه بازار در شهرداری منطقه با امضای معاون دادستان کل تهران این امکان را به ما داده است که چنین شرایطی را فراهم کنیم. ، به ما امکان تعمیرات اساسی را داده است. اگر در مدت 5 روز سوالات مورد نیاز را دریافت نکنید، ساختمان ها را به خطر خواهید انداخت.

وی با تاکید بر نقش حمایتی سازمان های نظارتی مانند سازمان بازرسی کل کشور در ارتقای امنیت بازار تهران گفت: این حمایت می تواند به مدیران جرات انجام کارهای بزرگ بدهد. در زمینه ایمنی سازه های حمل شده، بازار نگران است و با کمک و حمایت همه دستگاه های مسئول در کشور می توان اقدامات اساسی را برای جلوگیری از خطرات غیرقابل برگشت انجام داد.

اسد معاون سیاسی و قضایی بازرسی و بازرسی بازار تهران با تقدیر از اقدامات انجام شده برای صیانت از بازار تهران خاطرنشان کرد: ابتدا امنیت و سپس مسائلی مانند امنیت، بهداشت، آموزش و پرورش و …. پس مثلاً اگر بین امنیت و درآمد تعارض باشد اولویت با امنیت است و در تعارض با هر چیزی هم همینطور است.

وی با ابراز نگرانی از وضعیت بازار تهران گفت: به نظر من اگر به این منطقه رسیدگی نشود در وضعیت نامناسبی قرار دارد و به گفته کارشناسان مهم ترین مکان آن نه در تهران بلکه در سراسر کشور است. به همین دلیل از همه ابزارها می خواهیم که تکالیف خود را در این زمینه انجام دهند.

وی در ادامه نقش شهرداری را در این زمینه با معرفی شهرداری های اسدیان به عنوان روسای حراست در حوزه شهرسازی و معماری شهری دانست: به عبارت دیگر، در بسیاری از کشورها، همه ارائه دهندگان خدمات واحدهای شهری هستند. بنابراین شهرداری باید در امر ایمنی ساختمان مشارکت داشته باشد و به سایر ابزارها کمک شود.

وی تاکید کرد: سازمان بازرسی کل کشور در این زمینه موظف است و آماده برخورد با هر دستگاهی است که به آن عمل نکند. اگرچه این رویکرد محدود به رسانه ها است. چون خوب نیست مملکت ما با مغازه های زیاد بازار خراب بشه، خدا حفظمون کنه و کاری نکنیم.
در ادامه حاضرین برای بررسی مسائل مطرح شده از منطقه بازدید کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا