حوادث

اعزام امدادگران هلال احمر ایران به افغانستان / افزایش شمار جانباختگان زلزله “خوست” به ۱۵۰۰ نفر

دبیرکل جمعیت هلال احمر از تیم 18 نفره امدادی برای کمک به زلزله زدگان خبر داد.

به گزارش دانا نیوز، رئیس هلال احمر افغانستان در واکنش به واکنش هلال احمر ایران به زلزله ساحل عاج از ایران خواست تا کمک کند. زلزله زدگان

بر اساس اطلاعات جمعیت هلال احمر؛ الحاج ملان الدین ترابی، معاون هلال احمر افغانستان و هلال احمر افغانستان گفت: بر اساس گزارش های اولیه، صدها نفر در اثر زمین لرزه جنوب شرق کشور کشته و زخمی شده اند. آواره شده اند.

جمعیت هلال احمر افغانستان از همه امکانات برای کمک به زلزله زدگان استفاده می کند، اما این امکانات برای رسیدگی به آوارگان کافی نیست. از این رو از هلال احمر ایران می‌خواهیم تا حد امکان به افغانستان آسیب دیده کمک کند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر از تیم 18 نفره امدادی برای کمک به زلزله زدگان خبر داد.

بر اساس اطلاعات جمعیت هلال احمر؛ هلال احمر خراسان رضوی در پی دریافت گزارش تصادف و خسارات ناشی از وقوع زلزله توسط هلال احمر ایران در پی وقوع زمین لرزه 6.1 ریشتری در منطقه هیوستون افغانستان. برای جنوب، سیستان و بلچستان و تهران آماده شوید.

وی افزود: در پی همکاری وزارت امور خارجه ایران با واحد بین المللی واکنش در بلایای طبیعی، تمهیدات لازم برای تحویل تجهیزات و تیم های امدادی به افغانستان و جمهوری اسلامی ایران اندیشیده شده است. حمل و نقل تجهیزات امدادی.”

ادامه دبیرکل جمعیت هلال احمر صبح امروز، کمک های امدادی شامل 1000 چادر، 1050 بسته مواد غذایی و 2000 تخته فرش از طریق هواپیماهای هوایی و نظامی به افغانستان ارسال شد.

سلیمان زائر- علاوه بر ارسال محموله; یک تیم 18 نفره امدادی هلال احمر صبح امروز با هواپیما به افغانستان منتقل شد.

به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر، سه تیم امداد و نجات، چهار تیم واکنش هلال احمر در استان های تهران و البرز و هشت تیم ANST مستقر شده اند. در صورت لزوم.

آگهی. زمین لرزه ای به بزرگی 6.1 ریشتر در ساعت 24 بعد از ظهر، ساحل عاج در جنوب شرق افغانستان را لرزاند. به گفته منابع خبری افغانستان، این زمین لرزه تاکنون دست کم 1500 کشته و 2000 زخمی برجای گذاشته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا