حوادث

اهدای یک جایزه بین‌المللی به هلال احمر/همکاری بشردوستانه ایران و ارمنستان

در دومین روز از سفر جمعیت هلال احمر به ژنو، جایزه هنری دیویسون به دلیل فعالیت های خیرخواهانه آن مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش دانا نیوز پیر حسین کولیوند که برای شرکت در کمیته بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر به ژنو سفر کرده بود، در دومین روز از سفر خود جایزه هنری دیویسون را دریافت کرد. به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر، این جایزه حاصل خدمات خیریه و انسان دوستانه جمعیت هلال احمر در ماه های اخیر و همچنین حضور فعال این جمعیت در همایش های بین المللی و نهادهای حاکمیتی است. فدراسیون صلیب سرخ و هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به دلیل نقش آفرینی در ارائه خدمات امدادی و بشردوستانه به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اعطا شد.

جمعیت هلال احمر ایران را به یکی از موفق ترین جمعیت های ملی در زمینه امداد، آموزش، کمک های بشردوستانه و فعالیت های داوطلبانه و غیرانتفاعی تبدیل کرده است. فرانچسکو روکا، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر که در یکصدمین سالگرد تأسیس جمعیت هلال احمر ایران در اردیبهشت ماه شرکت کرده بود، به اینا گفت: هلال احمر ایران وضعیت خوبی دارد و بخشی از آن است. . “پنج نفر از بهترین افراد جهان به مشکلات پاسخ می دهند.”

خواندنهلال احمر ایران یکی از پنج جمعیت بزرگ جهان است.

جایزه هنری دیویسون چیست؟

هنری دیویسون بنیانگذار جمعیت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر بود. سازمان بین المللی بشردوستانه با 192 عضو. جایزه دیویسون یکی از معتبرترین جوایز بین المللی و بشردوستانه است، نه رویدادی سالانه برای جوامعی که در شرایط سخت فعال بوده اند. جمعیت هلال احمر کشورمان پیش از این این جایزه را دریافت کرده است.

جایزه هنری دیویسون برای همه اعضای هلال احمر است.

پس از دریافت جایزه در ژنو، پیر خوزه کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر پیامی ارائه کرد. وی در پیام خود گفت که این جایزه یکی از اعضای هر جمعیت هلال احمر است. متن پیام کولیوند به شرح زیر است:

“به نام خدا

فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر (IFRC) با کمک صدها شکارچی، شکارچی، جوان و داوطلب به «انجمن شیاطین سرخ جمهوری اسلامی ایران» هنری دیویسون اهدا کرد. خدمات امداد شهری در بلایای طبیعی

این دستاورد بزرگ که امروز به دریافت آن افتخار می کنیم، مبتنی بر خدمات داخلی و بین المللی است که این پیام را می دهد که با وجود امکانات محدود، ملت موفق و مجاز هلال احمر بر مهربانی و سخاوت استوار است. شکارچیان جسورتر داوطلب غیرممکن را انجام می دهند.

مشارکت فعال در کنفرانس‌های بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر و کاهش بیماری‌های قلبی و شرکت در عملیات‌های نجات موفق اخیر در سیل‌ها، کوه‌ها، زلزله‌ها و جاده‌ها؛ خدمات بشردوستانه برای پناهندگان همسایه افغانستان و تهدیدات برای کمک به جنگ مردم پاره پاره اوکراین بخشی از فعالیت های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است که جامعه شایسته دریافت این جایزه مهم است.

هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برنده این جایزه شده و شعارهای “رنج بشر را نجات دهیم” و “حفاظت از جان انسان ها” را به نمایش گذاشته است، اما از امروز به بعد مسئولیت ما در قبال مردم سنگین شده است. کسانی که همیشه به عنوان مکمل معنوی و تقویت کننده اعتماد عمومی به هلال احمر، با دعای خیر و حسن نیت خدمت هلال احمر را پاداش داده اید، مانند هنری دیویسون. ماه جمهوری اسلامی ایران.

به نمایندگی از میلیون ها داوطلب و شکارچی و هزاران کارگر هلال احمر به نمایندگی از این افتخار بزرگ، این جایزه ارزشمند را به شکارچی، شکارچی و شکارچی جوان و داوطلب تقدیم می کنم. اعضای جوان، من به مردم و حامیان عزیزمان که باعث افتخار هلال احمر جمهوری اسلامی ایران هستند، ادای احترام می کنم.

بدون شک، جایزه معتبر هنری دیویسون به همه اعضای جمعیت هلال احمر، از داوطلبان، جوانان، خیرین و امدادگران گرفته تا کارکنان و مدیران تعلق می گیرد. حمایت ها و رهنمودهای جناب آیت الله رئیسی رئیس جمهور نیز با حمایت مردم و دولت انقلابی در این موفقیت بزرگ سهیم بود. من دعا می کنم که جمعیت هلال احمر همچنان برای شکارچیان، شکارچیان، داوطلبان، جوانان و کارگران موفق باشد.

دکتر پیر خوزه کولیوند

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران »

پیام مشترک بین المللی برای هلال احمر ایران

پس از دریافت جایزه، رئیس و دبیرکل فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر با ارسال پیامکی دریافت جایزه هنری دیویسون را به هلال احمر ایران تبریک گفتند. در اینجا متن پیام مشترک فرانچسکو روکا، رئیس جمهور و جاگان چاپاگاین، دبیرکل فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر آمده است.

فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر بسیار خرسند است که از جمعیت هلال احمر ایران تقدیر کند.

فدراسیون از فعالیت برجسته جمعیت هلال احمر ایران در بهبود زندگی اقشار آسیب پذیر و ایجاد یک فدراسیون بین المللی قوی تقدیر می کند.

جمعیت هلال احمر ایران خود را وقف کمیته بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر کرده است. بر اساس باورهای بشردوستانه، این جامعه ملی کمک های قابل توجهی در کاهش آلام بشری و همکاری در جهت تقویت و تقویت فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر داشته است.

فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر افتخار همکاری با جمعیت هلال احمر ایران را دارد و از همه حمایت های آن قدردانی می کند.

اخبار مرتبط اولین روزی که رئیس جمعیت هلال احمر به ژنو سفر کرد چه گذشت؟

همکاری هلال احمر ایران و صلیب سرخ ارمنستان

در روز دوم سفر اما اقدامات دیگری انجام شد و جمعیت هلال احمر ایران با هلال احمر و صلیب سرخ ارمنستان تفاهم نامه امضا کرد. این تفاهم نامه با حضور رئیس جمعیت هلال احمر ایران و دبیرکل صلیب سرخ ارمنستان در ژنو امضا شد.

پیر خوزه کولیوند در نشست سران منطقه آسیا و اقیانوسیه در ژنو با دبیر کل و نماینده صلیب سرخ ارمنستان دیدار و بر لزوم همکاری بین دو جامعه ملی برای تقویت تلاش های بشردوستانه تاکید کرد. اقدام در منطقه در این دیدار تفاهم نامه ای بین هلال احمر ایران و صلیب سرخ ارمنستان به منظور تقویت همکاری های دوجانبه بین جوامع ملی ایرانی و ارمنی امضا شد.

اهداف کلی این تفاهم نامه شامل همکاری در زمینه آموزش، کاهش خطر بلایا، مشارکت در پیشگیری از بلایا و آمادگی در برابر بلایا، همکاری و توافق در زمینه تبادل اطلاعات و تبادل تجربیات، حقوق بشردوستانه بین المللی و تبادل تجربیات از طریق آموزش و کار مشترک است.

خبر دیگر اینکه یک ایرانی به عنوان رئیس پیش نویس مجمع عمومی فدراسیون انتخاب شد. چیزی برای اولین بار به استناد مجمع عمومی، روز یکشنبه مورخ 30 خرداد 1401، به موجب ماده ج/22/03، مدیرکل عملیات و برنامه های انسانی جمعیت هلال احمر جناب آقای دکتر حسن اسفندیار با 192 رأی. صلیب سرخ و هلال احمر ریاست مجمع عمومی را بر عهده داشت.

بر این اساس، رئیس کمیته پیش نویس باید ابتدا کلیه تصمیمات مجمع عمومی را تأیید و در نهایت گزارش نهایی مصوبات را برای قرائت در آخرین روز مجمع عمومی آماده کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا