اجتماعی

از ساماندهی ۳۸ لکه صنعتی تا ابطال پروانه صنایع غیرفعال خارج از شهرک‌های صنعتی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به تصمیم هیئت وزیران مبنی بر راه اندازی واحدهای صنعتی و معدنی در اطراف تهران، گفت: 38 منطقه صنعتی اطراف تهران بر اساس اصول زیست محیطی ساماندهی می شود.

به گزارش دانا نیوز هشمت اله فیشر در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در تهران گفت: مشکلات 15 حوزه محصول از جمله تامین اجتماعی، مالیات و شبکه بانکی بررسی شد. استان تهران از 27 آبان تاکنون 4500 میلیارد تن کمک کرده است که از این میزان 1000 میلیارد تن به صنعت، گردشگری و کشاورزی و 500 میلیارد تن به حمایت از شرکت های دانش بنیان اختصاص یافته است. پیدا کرده و تاکنون 120 میلیارد تن تسهیلات به این شرکت ها پرداخت شده است.

وی افزود: تصویب دو هفته پس از پایان جلسه برای رفع موانع تولید انجام می شود. در صورت تصویب مصوبه اخیر دولت که 42 سال از عمر آن می گذرد و در آن سال ها تغییری نکرده است، مشکلات بخش های تولیدی و صنعتی کاهش می یابد. به دلیل این اعلامیه، مشکلات بسیاری از بخش های صنعتی ایالت حل و 38 منطقه صنعتی به شهرک صنعتی تبدیل می شود.

وی ادامه داد: در شهرها و نواحی صنعتی دولتی و غیردولتی توسعه واحدهای تولیدی در محدوده منابع آبی مصوب و تخصیصی سازمان حفاظت محیط زیست مجاز است. همچنین صدور مجوز برای واحدهای بهره برداری، کارت شناسایی و گواهی فعالیت صنعتی جهت توسعه و نوسازی واحدها در همان محدوده موجود و زنجیره تولید و اخذ مجوز زیست محیطی در پشت بام منبع آبی تعیین شده. ، نامحدود است.

معاون استاندار تهران تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف به ابطال کارت شناسایی، گواهی فعالیت صنعتی و پروانه بهره برداری به استثنای شهرک ها و نواحی صنعتی است. اطلاعات مربوطه را به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه دهید.

عسگری در ادامه با بیان اینکه واحدهای دانه بندی شن و ماسه در محدوده معادن مطابق با الزامات استقرار صنایع مورد بهره برداری قرار گرفت، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست در 120 کیلومتری تهران و فاقد محدودیت است. تصمیم به ادغام صنایع یکپارچه می گیرد هدف از ایجاد و راه اندازی 120 کیلومتر تهران در مدت 6 ماه به روشن شدن وضعیت فعلی صنعت و تصمیم گیری در مورد موضوعات مرتبط کمک می کند. با این اعلامیه شهرها و نواحی صنعتی فروش نیز از پرداخت مالیات معاف می شوند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا