بین الملل

آمریکا نام دموکراسی را لکه‌دار کرده است

بزرگترین ترس یک دیکتاتور کنترل رعایای خود است. این نگرانی 119 پادشاه، فرمانده نظامی و دیگر دیکتاتورهایی است که بر 119 کشور از 193 کشور عضو سازمان ملل حکومت می کنند. تنها 74 کشور در جهان دارای حکومت های دموکراتیک هستند.

به گزارش روزنامه گاستون، مقاله ای در بلومبرگ نیوز در اوایل سال جاری نشان داد که 167 ایالت از 196 ایالت و منطقه مستقل توسط واحد اطلاعات اکونومیست مورد بررسی قرار گرفته اند.

«از 167 کشور مورد بررسی، 74 کشور دموکراسی در نظر گرفته شدند. تنها 21 کشور دارای “دموکراسی کامل” هستند، یعنی 6.4 نفر از جمعیت جهان. 53 کشور باقیمانده «دموکراسی فاسد» هستند.

به گزارش گروه اقتصاد، تعداد افرادی که در دموکراسی زندگی می کنند از 49 درصد به 45 درصد کاهش یافته است.

دموکراسی رو به زوال است و ایالات متحده در حال ایفای نقش است. طبق گزارش بلومبرگ، ایالات متحده اکنون – یک پله پایین تر – در بین 74 کشور دموکراسی در رده 26 قرار دارد و به آن لقب “دموکراسی فاسد” داده اند.

بر اساس این تحقیق، افغانستان، میانمار و کره شمالی از جمله کشورهایی هستند که در سال جاری قدرت را در اختیار دارند.

به گفته گاستون، ایالات متحده زمانی نسبت به کشورهای دیگر حسادت می کرد. اما اکنون اخبار آمریکا اطلاعات کافی برای دیکتاتورها، پادشاهان و دیگر دیکتاتورها فراهم می کند که در آمریکا آزادی زیادی وجود دارد و مردم دیوانه می شوند!

ایالات متحده دموکراسی را در سراسر جهان بدنام می کند.

آگهی. مطالعه مشابهی توسط Democracy-Matrix در سال 2020 نشان داد که ایالات متحده در بین 83 دموکراسی در رتبه 36 قرار دارد و عنوان “دموکراسی غیر فعال” را به خود اختصاص داده است.

با توجه به مطالعه. تا سال 2020، نروژ، نیوزلند و فنلاند پیشتاز هستند و یمن، کره شمالی و اریتره در انتهای این فهرست قرار دارند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا