حوادث

درخواست نشست مشترک ایران و عراق برای مبارزه با قاچاق اسلحه/ آماده‌باش ۲کشور برای اربعین

آمادگی ایران برای کنترل مرز ایران و عراق

به گزارش دانا نیوز سردار احمدعلی گودرزی گفت: وضعیت در مرز ایران و جمهوری اسلامی عراق و شام (داعش) در سال های اخیر به مرحله بحرانی رسیده است.

وی افزود: روابط بین کلانتری های مرزی دو کشور در طول سال گذشته از نظر کمی و کیفی افزایش یافته است و هماهنگی و روابط نزدیک در طول مرز طولانی ایران و عراق وجود دارد.

فرمانده مرزبانی به تشریح وضعیت فرهنگی دو کشور به ویژه عضویت ائمه اطهار(ع) پرداخت که قیام مردمی بی سابقه ای برای اربعین امام حسین (ع) بود. مرزبانی جمهوری اسلامی و فرماندهان مرزبانی ایلام، کرمانشاه، کوزب التحریر با شلمچه، چزابه، مهران، سومار، حسروی و قصرشیرین هستند. برپایی این دیدارها بین نیروهای ایرانی و عراقی برای هر دو کشور مایه خرسندی و تسهیل در تردد مومنان است که این خود یک توفیق الهی است و دشمنان به شدت نگران این تجمعات صمیمانه و برادرانه هستند.

چهار تا پنج میلیون نفر را در مقدسات پیش بینی کنید

گودرزی گفت: «وزیر کشور عراق در جلسه اخیر وعده داده بود که روزانه 2000 روادید را لغو کند.

پیش بینی های مرزی نشان می دهد که بین چهار تا پنج میلیون نفر از ایران و کشورهای مسلمان در ایام اربعین امسال به عتبات عالیات مشرف خواهند شد که این امر مستلزم هماهنگی و همکاری بیشتر مرزبانان است. دو کشور.”

وی از دولت خواست تا تدابیر امنیتی در مرزها را تشدید کند تا از ورود زائران از مرزها کاسته شود.

آمادگی ایران برای استفاده از پهپاد برای کنترل مرز ایران و عراق

گودرزی در بیانیه ای گفت: مرزبانان ایران آماده استفاده از پهپادها برای کنترل مرزهای دو کشور هستند و اطلاعات مربوطه را بین دو کشور تبادل خواهند کرد. مرزبانان دو کشور

فرمانده مرزبانی فراجا گفت: کمک خودروهای حمل و نقل و مسافران بسیار مهم است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران تاکنون بیش از 4000 شهید در این زمینه تقدیم کرده است.

تشکیل جلسه مشترک مرزبانی ایران برای مبارزه با قاچاق اسلحه

گودرزی همچنین خواستار تشکیل جلسه مشترک مرزی برای مبارزه با قاچاق اسلحه در منطقه شلمچه، آبادان و کردستان شد.

ژنرال حمید عبدالله ابراهیم، ​​مرزبان جمهوری عراق گفت: «روابط فرهنگی و اجتماعی قوی بین دو کشور وجود دارد و در واقع، چنین دیدارهایی قطعاً مثمر ثمر است و به حل مشکلات کمک می کند». در روز اربعین میلیون ها نفر از مردم اهل بیت گرد هم می آیند و طبق تجربه گذشته مراسم بزرگ اربعین امسال بهتر برگزار می شود.

وی افزود: هیئت مشترکی در عراق تشکیل شده و سران کشورهایی که مسافران به آن سفر خواهند کرد موظفند به این موضوع توجه کنند و مشکلات را پیش روی اربی تسهیل و رفع کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرزبانی فرجا؛ سرلشکر حامد عبدالله تاکید کرد: با توجه به گسترش کرونا، کنگره بزرگ اربعین به دلیل تاخیر دو ساله دو سال است که برگزار نمی شود. با همکاری دولت مرکزی می توانیم از تراکم ترافیک در مرز معلمان بکاهیم.

به‌ویژه محرم و اربعین گفتند که با وجود نگرانی‌های امنیتی در چند سال گذشته آماده همکاری با ایرانی‌ها هستند و ما آماده‌ایم امسال بهتر و بهتر برنامه‌ریزی کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا