بین الملل

سقوط جنگنده «جی-7 چنگدو» نیروی هوایی چین

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین دانا نیوز، به نقل از منابع خبری، جنگنده نیروی هوایی چین در حال انجام ماموریت آموزشی مورد اتهام قرار گرفته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانا نیوز به نقل از رویترز، جنگنده جی-7 چنگدو نیروی هوایی چین بامداد پنجشنبه در مرکز چین سقوط کرد. در جریان سقوط دو غیرنظامی از یک جت نظامی نجات یافتند، اما یک غیرنظامی کشته شد. این بمب در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی جیانگ یانگ در استان هوبئی منفجر شد و به خانه‌ها خسارت وارد کرد.

نیروی هوایی چین اعلام کرد کارشناسانی را برای بررسی سقوط هواپیما اعزام کرده است.

به گزارش رسانه ها، در چند روز گذشته، جنگنده رقیب نیروی هوایی تایوان چین سقوط کرده و خلبان جوان جان خود را از دست داده است.

به گزارش وال استریت ژورنال، یک فروند جنگنده AT-3 از یک پایگاه هوایی در جنوب جزیره برخاست و سه دقیقه بعد سقوط کرد و خلبان آن کشته شد. این دومین قاتل سقوط هواپیما و سومین قاتل برای ارتش تایوان در سال جاری است.

خلبان نیروی هوایی تایوان گفت که هیچ خسارتی در طول پرواز گزارش نشده و هوا خوب است. در پی این حادثه، تمامی پروازهای آموزشی نیروی هوایی تایوان به حالت تعلیق درآمد و تحقیقات برای تعیین علت سقوط این هواپیما در حال انجام است. نیروی هوایی تایوان در سال های اخیر متحمل چندین تصادف مرگبار شده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/صفحه
این را در صفحه اول نشان دهید

دکمه بازگشت به بالا