اجتماعی

اعلام شهریه مدارس غیردولتی در روز دوشنبه/جزییاتی از فعالیت مدارس بین‌المللی TIS در ایران

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش روز دوشنبه گفت: دوشنبه مدارس غیردولتی را اعلام می کنیم. اختصاص به فعالیت های فرهنگی و آموزشی. درصد شهریه مربوط به عملکرد مدرسه.

به گزارش دانا نیوز احمد محمودزاده در جمع خبرنگاران گفت: در این راستا مدارسی در خارج از کشور داریم و سایر کشورها نیز در ایران مشغول به کار هستند.

وی گفت: اگر دولتی باشند، این مدارس توسط مرکز امور بین الملل اداره می شود و اگر غیر دولتی باشد، توسط یک سازمان مردم نهاد اداره می شود.

ما 11 مدرسه بین المللی TIS در کشور داریم تا به دانش آموزان در یادگیری کمک کنیم.» ما سه مدرسه TIS در خارج از کشور داریم. 28 مدرسه با سیستم آموزشی کشورهای دیگر یا کشورهای مشابه، 5 مرکز آموزش از راه دور و 11 مدرسه غیردولتی داریم.

وی افزود: برخی دروس در مدارس TIS با نظام آموزشی رسمی ما در کشور متفاوت است که در واقع مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش است و به طور معمول به شهروندان جمهوری اسلامی ارائه می شود. دانش آموزانی که علاقه مند هستند یا والدین آنها در خارج از کشور هستند در این مدارس تحصیل می کنند، از جمله سفیران و برخی از مشاغل.

وی افزود: پس از تعطیلات قبلی مجوز این مدارس را صادر کردیم و اقدامات لازم برای صدور مجوز برای هشت مدرسه خارجی و دو مدرسه ملی در حال انجام است. همچنین در نظر داریم در مناطق آزاد مدارس ایجاد کنیم.

رئیس سازمان مردم نهاد وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: همه محصولات و منابع لازم را در اختیار داریم و خانواده ها فریب روش های تبلیغاتی خاص به ویژه فضای مجازی را نخورند. او به زبان های زیادی تدریس می کرد. توصیه می کنم خانواده ها از همین امکانات در کشور استفاده کنند و از این مراکز و مدارس با سازمان ما استفاده کنند. خانواده ها از گمراه شدن توسط تبلیغات محافظت می شوند.

به گفته وی، تا امروز مجوز چنین موسسات، مدارس و امتحاناتی را نداریم.

محمودزاده گفت: امسال 35 امتیاز برای فعالیت های فرهنگی و آموزشی در الگوی آموزش و پرورش اختصاص داده ایم. درصد شهریه مربوط به عملکرد مدرسه.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا