اجتماعی

توصیه‌های پلیس راهور به شرکت‌کنندگان در مراسم ارتحال امام خمینی(ره)

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور کشور به شرکت کنندگان در مراسم تشییع پیکر مطهر امام خمینی(ره) توصیه ها و تذکرات امنیتی داد.

سرهنگ عین اله جهانی در گفت وگو با دانا نیوز در مراسم بزرگداشت سی و سومین سالگرد ارتحال امام کومنی شاهد حضور خیل عظیم زائران هستیم. انقلاب اسلامی. برای راهبندان ایمن و ایمن یک سری نکات و هشدارهای راهنمایی و رانندگی به امام خمینی (ره) داده شده است.

وی افزود: رانندگان اتوبوسی که وظیفه جابجایی زائران از طریق کاروان‌ها را بر عهده دارند، مسئولیت سنگینی بر عهده دارند و برای رفع این مشکل باید خودروی سالم و سالم و استراحت و آرامش کافی داشته باشند و در سفر نیز این گونه باشد. آنها هنگام بازگشت به زائران به آن توجه می کنند.

بعدی: رانندگان در جاده ها باید به علائم راهنمایی و رانندگی و توصیه های ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی توجه کافی داشته باشند. همچنین از رانندگان می خواهیم به مسافران و مسافران یادآوری کنند که کمربندهای خود را بشویید. رانندگان باید مدیریت زمان را در نظر بگیرند تا تاخیرهای ناشی از سفرهای بی برنامه را جبران نکنند.

جهانی افزود: رانندگان و خلبانان اتوبوس همیشه به فکر ایمنی ایستادن در کنار جاده و هنگام سوار و پیاده شدن باشند. زائران ممکن است نیمه راه را به مقصد برسانند. در این مواقع این افراد مجبورند در جاده های خاکی تردد کنند و به دلیل اینکه اغلب سیاه پوش هستند و احتمال برخورد وسایل نقلیه با زائران بیشتر است، توصیه می کنیم رانندگان و عابران پیاده مراقب باشند تا از مشکلات ایمنی تردد جلوگیری کنند و از تصادف جلوگیری کنند.

به گفته معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور، دقت شود زائرانی که مسافتی را تا حرم طی می کنند، ابتدا توسط رانندگان رعد و برق دیده شوند. با زائران درگیری نکنید. زائران برای نظارت بر جریان تردد و واکنش مناسب در مواقع اضطراری تا حد امکان در جهت مخالف وسیله نقلیه حرکت کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا