اجتماعی

افزایش مراقبت‌های مرزی برای شناسایی آبله میمون

وزیر بهداشت با بیان اینکه آبله میمون بیماری جدیدی نیست و بیشتر مشکلات مربوط به بیماری های پوستی است، گفت: آمار مرگ و میر را نمی توان با کرونا مقایسه کرد. بنابراین افراد نباید نگران این بیماری باشند. چندین مورد مشکوک در ایران برای آزمایش به انستیتو پاستور فرستاده شده و هیچ تشخیصی در کشور صورت نگرفته است.

به گزارش دانا نیوز، دکتر بهرام عین اللهی در نشست کارگروه مشترک کمیته تنظیم بازار دولتی اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مراقبت های مرزی برای تشخیص بیماری میمون افزایش یافته است. خوشبختانه، کرونا زیرساخت های کشور را تقویت کرده است. بنابراین اکنون 6 واکسن داریم که نه تنها برای وبا بلکه برای هر ویروسی قابل استفاده است.

وی با تاکید بر دانش فنی و تجهیزات تولید ویروس کرونا در ایران گفت: خوشبختانه امروز قادر به تولید واکسن برای مقابله با تهدید ویروس در دنیا هستیم که این امر مرهون تلاش دانشمندان کشور است.

یکی از دلایل موفقیت ما این است که نخست وزیر و رئیس جمهور شخصاً در پیشگیری از همه گیری وبا مشارکت دارند.» این یکی از ساختارهای منحصر به فردی است که در آن همه مقامات و سازمان ها سازماندهی شده و پاسخگو هستند.

به گزارش وب دا، انالهی به نقل از شایعات پیرامون آینده کرونا گفت: در حال حاضر هیچ نشانه ای از موج جدید کرونا در کشور و در بسیاری از کشورها مشاهده نمی شود، اما همچنان مردم را به انجام آن تشویق می کنیم. واکسن‌ها: «ما ویروس کرونا را می‌سازیم زیرا سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

وی گفت: من با 9 وزیر بهداشت از کشورهای مختلف در مجمع جهانی بهداشت در ژنو دیدار کردم و اعلام کردم که ایران آماده صادرات این واکسن است. در حال حاضر 4 میلیون واکسن ایرانی آماده صادرات است و اولین محموله به ونزوئلا ارسال شده است. برای کشور ما افتخار بزرگی است که چند ماه پیش نیازی به واکسن خاصی نداشت. تبدیل به یک فرستنده واکسن شده است.

به گفته وزیر بهداشت، اجرای طرح ملی مردمی‌سازی یارانه‌های توسعه اقتصادی که دولت متعهد به اجرای آن است، حائز اهمیت است و اردبیل یکی از موفق‌ترین مناطق در کنترل بازار است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا