حوادث

از گرانی ۳۰۰ درصدی خدمات حج تا سختگیری در فرودگاه

پیش از اعزام زائران ایرانی به حج در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی برگزار شد. پدر قیمت زیارت و زیارت.

به گزارش دانا نیوز، این دیدار در آستانه فرارسیدن حج برگزار شد و با محوریت آموزش مناسک حج، میانجی گری زائران و به ویژه مشاوره در مورد قوانین و مقررات عربستان در ایام کرونا بود. اعزام این گروه از زائران برای 23 خرداد ماه برنامه ریزی شده است.

پیش بینی می شود امسال سهمیه حج ایران به 39 هزار و 640 نفر برسد، اما این زمان سفر نزدیک است و برخی از مسافران همچنان قادر به ثبت نام نیستند. بر اساس اعلام مرکز پزشکی حج و حج، تاکنون 16 هزار و 700 مرد و 19 هزار و 150 زن برای حضور در حج ثبت نام کرده اند. در مجموع 5200 مسافر برای 40 مسافر اهل سنت در ایران وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نوهاب – نماینده ارشد حج و حج تا 15 سال طول بکشد. این باید هشداری برای زائران امسال باشد.

افزایش بیش از 300 درصدی خدمات حج به امنیت فرودگاه

وی همچنین از زائران به عنوان «علمای دینی که از چهره های شاخص زیارت اسلامی هستند» یاد کرد. بسیاری از افراد مجرب و مجرب و دوره های بسیاری را برای پاسخگویی به سوالات حج و ابهامات دینی در حج گذرانده اند.

نعب بر درک زائران اهل سنت در ایران و سایر کشورهای اسلامی تاکید دارد.

در مورد حج و زیارت نیز نماینده معاونت نخست وزیری به زائران دستور داد تا از حج مطلع شوند.

افزایش بیش از 300 درصدی خدمات حج به امنیت فرودگاه

عربستان سعودی قیمت پروازها و خدمات حج را 300 درصد افزایش داده است.

سعید صدق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت گفت: زیارت امسال نه چهار ماه بلکه سه هفته به تاخیر افتاد. . اولین پرواز در 23 خرداد یک روز مانده به محرم انجام می شود.

علاوه بر این، طول سفر حج با زیارت های قبلی قابل مقایسه است، به طوری که زائران ایرانی به طور متوسط ​​28 روز در مدینه و مکه اقامت دارند، در حالی که در گذشته 38 روز بود.

رئیس سازمان حج و زیارت به برخی تصمیمات عربستان سعودی اشاره کرد که منجر به افزایش هزینه حج شد و هفته گذشته وزارت حج عربستان هزینه سفر به کشورهای شرکت کننده را افزایش داد. با وجود اینکه جشنواره حدود 300 درصد است اما سعی می کنیم هزینه جدیدی برای زائران خود نداشته باشیم. صرفه جویی و تمهیدات به صورت مطمئن انجام شده و پیش بینی های لازم را در این زمینه ارائه می دهیم.

نکته- زائران با استناد به تامین حمل و نقل در عربستان، بیمه کامل زائران و ارائه پروازهای راحت توسط شرکت های داخلی، از وضعیت خاص مسکن در منطقه منا آگاه باشند. زیرا اقامت انفرادی در چادرهای مینا برای بازدیدکنندگان از همه کشورها محدود به کشور میزبان (عربستان سعودی) است، بنابراین اقامت در آن منطقه ممکن است شرایط خاصی داشته باشد.

وی گفت: تعداد هتل‌های مدینه رو به کاهش است و کیفیت هتل‌های مدینه رو به کاهش است و به همین دلیل سطح و موقعیت هتل‌های مدینه کمتر از آن است. مکه مکرمه و اینجا محل استراحت زائران ایرانی در پایتخت، هاس است. اما تلاش شد تا زائران در جوار معبد پیامبر(ص) اسکان داده شوند.

وی در ادامه گفت: طبق دستور ایثارگر حج پیش می رویم و جای نگرانی نیست که برای این امر 40 کارشناس و قصاب مجرب در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: زائران به خانه های خود بازگردند. ویروس کرونا هنوز در جهان وجود دارد. با توجه به اینکه در حال حاضر زائران متنوعی از 90 کشور جهان در جامعه حج حضور دارند، زائران باید به دستورالعمل های بهداشتی توجه ویژه ای داشته باشند. سازمان حج و زیارت دستورالعمل های بهداشتی دارد که زائران باید آن را رعایت کنند. زیرا وقتی انسان مریض است نه تنها از اعمال معنوی حج ​​محروم نمی ماند، بلکه مسافران را دچار مشکل می کند.

هیچ ماده ممنوعه ای نمی تواند به خارج از کشور قاچاق شود

سرهنگ محسن عقیلی فرمانده پلیس فرودگاه های کشور به زائران توصیه کرد: نیرو و پلیس فرودگاه ها از ابتدای این سفر زیارتی در تمامی فرودگاه های کشور فعال بوده است. در فرودگاه در زمان مناسب. ارسال و بازگشت مسافران به فرودگاه و بازگشت با یک دوست کوچک و ماشین. تمام مواردی که در بازرسی باید در نظر گرفته شود برای امنیت زائران و زائران است، بنابراین همکاری و سخاوت در این سفر معنوی و در واقع دقیق غیر قابل انکار است.

به گفته آگیلی، تجربه پهپاد «نشان می دهد که برخی از اهل محله هر ساله به دلیل جهل و ناآگاهی از قوانین و داشتن مال حرام از این سفر معنوی اجتناب می کنند. بازرسی در فرودگاه های ایران با تجهیزات پیشرفته انجام می شود و تاکید می کنم که هیچ ماده ممنوعه ای قابل صادرات نیست و همه اقلام ممنوعه موجود است. باید تلاش کنیم که به احترام زائر ایرانی در این مراسم شرکت کنیم.

وی افزود: برخی داروها در عربستان سعودی ممنوع است، بنابراین این داروها را با خود نبرید. برخی از داروهای گیاهی مشابه داروهای تجویز شده توسط روانپزشکان هستند، بنابراین هیچ گونه عوارض جانبی مصرف نکنید.

افزایش بیش از 300 درصدی خدمات حج به امنیت فرودگاه

پسر 6 ساله تهرانی

سید عباس حسینی، مدیر حج و زیارت استان تهران، گفت: امسال 5200 زائر از تهران در این مراسم حضور دارند. .

افزایش بیش از 300 درصدی خدمات حج به امنیت فرودگاه

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا