بین الملل

دیدار قریب الوقوع عباس و گانتس

وزیر همکاری رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه اعلام کرد که در هفته های آینده مجموعه ای از دیدارها بین مقامات اسرائیلی و همتایان فلسطینی آنها به رهبری محمود عباس، رهبر تشکیلات خودگردان فلسطین برگزار خواهد شد.

عیسی فریگ، وزیر امور خارجه اسرائیل در مصاحبه با روزنامه اسرائیلی «اسرائیل هیوم» به نقل از «بانی گانتز» فرمانده جنگ اسرائیل گفت که قرار است با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کند.

وی افزود: هفته آینده با وزیر اقتصاد و دارایی فلسطین دیدار خواهم کرد. یووری موسوینی وزیر خارجه اسرائیل با ریاض المالکی وزیر امور خارجه فلسطین برای کاهش تنش بین دو طرف دیدار خواهد کرد.

آویگدور لیبرمن، وزیر دارایی اسرائیل که پیشتر عباس را به “تروریسم سیاسی” متهم کرده بود، گفت: “من با او موافق نیستم. فکر می کنم او اشتباه می کند. این اظهارات نادرست است.”

فرج گفت: «عباس بهترین شریکی است که تا به حال داشته‌ایم و متأسفیم که با او رشد نکردیم و یک چشم‌انداز سیاسی جدید ایجاد نکردیم».

وی بر ضرورت تمرکز بر اسرائیل تاکید کرد و گفت که اکنون با بحران اسرائیل اهمیت بیشتری یافته است.

ریج گفت: «او از دولت اسرائیل خواسته است که این کمیته اقتصادی را تشکیل دهد، اما برخی از باشگاه های اسرائیلی نگران هستند که این کمیته به یک کمیته سیاسی تبدیل شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا