حوادث

ابلاغ احتساب سنوات سربازی روستاییان به عنوان «سابقه بیمه»؛ به‌زودی

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: حدود هفت میلیون نفر در جامعه هدف هستند که تحت پوشش نیستند و در هیچ صندوقی که بخواهیم تحت پوشش قرار دهیم، عضویت ندارند.

به گزارش دانا نیوز هفدهمین سالگرد تاسیس صندوق تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بیت الله برهری در هفدهمین سالگرد سومین سالگرد تاسیس صندوق تامین اجتماعی امروز تشکیل شد. این صندوق نعمت جمهوری اسلامی ایران است و بر اساس اصل 29 قانون اساسی که بیمه را به عنوان یک حق جهانی تضمین می کند، تأسیس شده است.

وی افزود: بیش از 2 میلیون نفر هدف صندوق هستند و سهم ما 15 درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: این صندوق جوان، منعطف و توانمند است. شرایط «از لحاظ ثبات صندوق وضعیت خوبی داریم و نرخ حمایت از یک تا 10 است و از هر 10 نفر یک نفر بیمه شده است.

ما برنامه و استراتژی توسعه صندوق را بر مبنای علمی و عینی تدوین کرده ایم و معتقدیم اگر در این مسیر حرکت کنیم، می توانیم علاوه بر تثبیت صندوق، جامعه تحت پوشش را نیز رشد دهیم.»

مدیر عامل صندوق تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه در این برنامه بیش از 29 طرح راهبردی به تدریج طی 5 سال آینده اجرا می شود، گفت: سرمایه از محورهای این برنامه است.

وی گفت: یک سوم جمعیت کشور هدف ما هستند که باید تحت پوشش صندوق قرار گیرند. این جامعه هدف شامل 9 تا 10 میلیون نفر است. ما همچنین بیش از دو میلیون عضو فعال بیمه داریم. در نتیجه نزدیک به هفت میلیون نفر تحت پوشش جامعه هدف نیستند و در صندوقی که ما سعی در پوشش آن داریم عضویت ندارند. .

وی به مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با هدف جذب یک میلیون بیمه گر جدید در سال آینده گفت: در این صورت بیش از 70 درصد رشد خواهیم داشت.

سرنوشت افزوده شده مؤسسه این صندوق حق بیمه مبتنی بر درآمد را با حداکثر 8660000 تن و حق بیمه ماهانه 133000 تن دریافت می کند. دولت به عنوان یک شخص حقوقی دو بار این مبلغ را دریافت می کند و هزینه آن را پرداخت می کند. حق بیمه برای همه جوامع آسیب دیده تحت هر شرایطی در دسترس است. کمترین حق بیمه 50000 تن است.

وی افزود: مستمری متناسب با همان حق بیمه است. از آنجایی که برای پایدار ماندن تلاش می کنیم، امسال درآمد خود را 60 درصد افزایش داده ایم که در 17 سال فعالیت صندوق بی سابقه بوده است. هر سال ما سعی می کنیم سطح درآمد را به طور عادلانه افزایش دهیم.

مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: امسال درآمد دلالان 50 درصد افزایش یافته است. اقدام دیگر مکانیزه شدن انتقال سوابق بیمه ای است که 300 میلیارد تن صرفه جویی کرده است. هزینه های تشییع جنازه بیمه گر را تایید کرده ایم.

این آژانس افزود: تفاهم نامه ای با دستگاه های مختلف برای بهبود پوشش بیمه ای جامعه منعقد شده است.

وی گفت: بیش از 1800 کارگزار در حال خدمت هستند. آنها برای مردم کار می کنند و خود مردم هستند و یک نظام دموکراتیک ایجاد شده است.

این صندوق در اطلاعیه ای به دولت گفت: بیش از 90 درصد پرتفوی مالی شرکت در بورس است و عملکرد مالی ما کاملا مشخص است. خلیج فارس تقاضای ما برای سهام پتروشیمی یا سایر اقلام را کاهش داده است.

استقرار ادامه دارد سؤالات لذت برای دولت زیاد نیست. اما برای صندوق هنگفت است و نباید نظارت کنیم و بگذاریم بماند و انباشته شود. دولت امسال بودجه ما را 35 درصد افزایش داده است، سال گذشته 100 درصد تخصیص داشتیم و امسال درصدد هستیم 100 درصد تخصیص دهیم.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، طبق آمار فعلی دقیقاً 2 میلیون و 374 هزار و 13 بیمه فعال داریم که از این تعداد یک میلیون و 850 هزار و 528 نفر مرد و 523 هزار و 485 نفر زن هستند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا