بین الملل

احمد مسعود: در کنار مردم مقاومت علیه طالبان را انتخاب کردیم

مسعود به شبکه تلویزیونی آلمانی آرته گفت: پس از تسلط طالبان بر افغانستان، ما مردم این کشور مخالفت با این گروه را برگزیدیم.

مسعود می گوید که نمی خواهد دختران به مکتب بروند و مردم را از حقوق اولیه شان محروم می کند.

او گفت: “اپوزیسیون اکنون 3000 سرباز دارد که بیشتر آنها سربازان سابق دولت و همچنین داوطلبانی هستند که با طالبان می جنگند و ما قصد داریم به مرور زمان تعداد نیروها را افزایش دهیم.”

مسعود در پاسخ به این سوال که اپوزیسیون از کدام کشور حمایت می کند، گفت: ما از حمایت هیچ کشوری برخوردار نیستیم و حمایت در افغانستان از سوی گروه های مختلف صورت می گیرد و ما برای استقلال و دموکراسی این کشور مبارزه می کنیم.

وی گفت: «در ابتدای تظاهرات، هیئتی با ما و طالبان ملاقات کرد و پیام ما به طالبان روشن بود و به این گروه گفتیم که ما خواهان جنگ دیگری در افغانستان نیستیم و باید در مورد صلح صحبت کنیم. .

وی گفت: “ما هنوز پیام روشنی برای طالبان داریم و اکنون زمان آشتی ملی و صلح است و اگر شرایط برای مشارکت مردم در آینده افغانستان فراهم باشد، بحران در این کشور می تواند پایان یابد.” ”

وی افزود: باید یک دولت فراگیر وجود داشته باشد و اگر مردم افغانستان خواهان ماندن طالبان هستند، ما به تصمیم آنها احترام می گذاریم و خواسته های خود را سیاسی می کنیم، اما اگر طالبان موافقت نکرد، چاره ای جز انجام آن وجود ندارد.

311311

دکمه بازگشت به بالا