اجتماعی

آخرین تغییرات طرح اصلاح قانون اجرای محکومیت‌های مالی

رئیس شورای اسلامی زنان و خانواده به تشریح تغییرات اخیر پیش نویس اصلاحیه تحریم های مالی پرداخت.

به گزارش دانا نیوز، فاطمه گازمگر گفت: تغییرات اخیر در طرح اصلاح مفاد قانون قضایی مالی باعث شده است که نمایندگان زنان و خانواده های مجلس نیز به طور موثر با کمیسیون برای ایجاد تسویه حساب قانونی همکاری کنند. تعادل بین زن و مرد.

وی در ادامه افزود که توصیه های کمیسیون اغلب بر اساس جدی بودن خشونت علیه زنان و حمایت مردان است. در این مدت همکاری نزدیکی با اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی و طراحان و تامین کنندگان پروژه ها داشتیم تا از عرضه موادی که حقوق زن و مرد رعایت نمی شود جلوگیری کنیم. زمان.

وی گفت: قانون فعلی مهریه مشکلاتی را برای زن و مرد ایجاد کرده است. از سوی دیگر، مردان دارای معلولیت ممکن است به ناحق زندانی شوند. علاوه بر این، مسائل مربوط به نوسانات ارز و نوسانات ارزی در محاکم قضایی بیش از پیش مشکل ساز شده است.

عضو شورای مشورتی اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت: این جوانب و موضوعات را با کمیسیون حقوقی و قضایی شورای اسلامی در میان گذاشته و تلاش کرده‌ایم تا به برنامه‌ای قابل اجرا برسیم. این مسائل را به خوبی پوشش دهید.

قاسم پور به طرحی اشاره می کند که در حال حاضر مورد تایید قانون و کمیسیون قضایی است. در واقع زن می تواند با ارائه سند رسمی ازدواج از دادگاه خانواده نسبت به دریافت مهریه اقدام کند و مرد موظف است ظرف 10 روز پس از دریافت اجرائیه یا توافق با زن در مورد نحوه پرداخت مهریه را پرداخت کند. شرایطی که در این طرح بیان شده است، فرصت ادای دین را از فرد سلب می کند.

وی در خصوص لغو بازداشت این افراد گفت: از زمانی که فردی شکایت کرده تا زمان صدور جریمه، این پرونده در حال رسیدگی بوده است. ورشکستگی در مهلت مقرر در ماده 3 ق.م.ا.

رئیس شورای اسلامی امور زنان و خانواده تاکید کرد: شما نیازی به انتقال اسناد و اموال ندارید. بر اساس این تغییرات، حبس فردی که از نظر مالی در امان باشد و بدهی همسرش را نپردازد ادامه خواهد داشت.

قاسم پور با استناد به ماده دیگری از این طرح، گفت: یکی از مهم ترین مفاد این طرح، موضوعات مربوط به ماده 1130 قانون مدنی و مسائل دشوار است. ما پرونده های زیادی در دادگاه داریم که زنانی که از شوهرشان متنفر هستند و نمی خواهند زندگی کنند و حاضرند برای جدایی از همسرشان زندگی خود را رها کنند اما مرد حاضر به طلاق آنها نیست. متأسفانه در این شرایط اکثر دادگاه ها شرمنده این زنان نیستند و این زنان در شرایط سختی قرار دارند.

قاسم پور ادامه داد: بر اساس این طرح، زن از مرد جدا می شود و حداقل یک سال متوالی یا 18 ماه متوالی در دادگاه زندگی می کند و حاضر به پرداخت کامل مهریه خود خواهد بود. ، ماده 1130 مجازات کراهت شدید زوجه از عدالت.

وی گفت: در این مدت تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا از ظرفیت های قانونی جامعه استفاده کنیم و حقوق زن و مرد را از نظر فرهنگی و توسعه اجتماعی متعادل کنیم. مهریه حق مسلم زن است و شوهر باید اولاً با درک اینکه زن موظف به پرداخت مهریه به شوهر است مهریه را به همسرش بپردازد و ثانیاً به تمام قول هایی که در زمان حیات خود داده است وفادار باشد. ، و این اموال شرعی و شرعی را برای زن بپردازد.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا