اجتماعی

چرا یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی قابل برداشت نیست؟

چرا نمی توان یارانه 300 و 400 هزار تنی را لغو کرد؟

در ماه گذشته تاکنون، دولت به 45000 تن یارانه پرداخت کرده است. کل بدهی ماهانه باید سه هزار میلیارد تن پرداخت شود. اما استاندارد جدید زندگی حدود 7 تا 8 برابر است.

مانند دانا نیوز; یارانه جدید شب گذشته به حساب خانوار واریز شد. اما بعداً مشخص شد که نمی توان آن را جمع کرد.

یارانه های 300 و 400 هزار تنی به حساب خانوار واریز می شود و حتی بخشی از مبلغ وام از سپرده کسر شده اما قابل برداشت نیست.

بر اساس پیامک بانک به مردم، این سپرده قابل برداشت نیست. احتمالاً عاملی است که نشان می دهد چرا آنها اینقدر ضعیف عمل می کنند.

فرآیند تشکیل پرونده یارانه ها بسته به لیست مددجویان، وزارت کار و سازمان هدف است، اعتبار لازم توسط بانک مرکزی و بانک های عامل تامین می شود و در مرحله بعد مبلغ می رود. حساب مردم

اکنون تنها فرض بر این است که یارانه جدید لغو نشده و اعتبار لازم داده نشده است.

000 25000 میلیارد وام

در ماه گذشته تاکنون، دولت به 45000 تن یارانه پرداخت کرده است. کل بدهی ماهانه باید سه هزار میلیارد تن پرداخت شود. اما استاندارد جدید زندگی حدود 7 تا 8 برابر است. یعنی دولت برای پرداخت این یارانه به حدود 25 هزار میلیارد تن نقدینگی نیاز دارد. وام های ناموجود یا برنامه ریزی نشده.

تصمیم دولت برای افزایش و تجمیع یارانه ها غیرمنتظره به نظر می رسد. البته از سال گذشته تاکنون بارها و بارها مسئولان دولتی درباره تجمیع و پرداخت یارانه 400 هزار تنی صحبت کرده اند، اما ممکن است مرحله اجرا ناگهانی بوده است.

معاون وزیر دارایی یک روز قبل از سخنان رئیس جمهور اعلام کرد که یارانه در حال بررسی است و کارشناسان هنوز آمار نهایی یارانه را ارائه نکرده اند.

اما ظرف 24 ساعت کارشناسان به نتیجه رسیدند و نحوه اجرا و میزان یارانه مشخص شد. این عدم تعادل نشان می دهد که دولت به یکباره تصمیم به پرداخت 300 و 400 هزار تن کمک هزینه زندگی و شاید کسری وام گرفته است.

دکمه بازگشت به بالا