بین الملل

طائب: صهیونیسم آموزش در افغانستان را هدف قرار داده است

به گزارش خبرگزاري فارس از افغانستان، حجت الاسلام مهدي طائب رئيس شوراي قرارگاه راهبردي آمهارا در دومين همايش «مرز ايران و افغانستان، همبستگي و مرز» و دانشجويان شهيد و مظلوم رضوي، شهدا و نمازگزاران افغان را صهيونيسم مي شناسد. افغانستان خوب است و برای جلوگیری از رشد این سرمایه گذاری های آموزشی و فکری در افغانستان سرمایه گذاری زیادی کرده است.

خانواده شهدای معابد رضوی و حامیان مهاجرین افغانستانی مقیم مشهد تاکید کردند که حجت‌الامه مهدی طیب گفت این قتل‌ها بین حرم رضوی و افغانستان صورت گرفته است. این یک درس خواهد بود.

فرمانده قرارگاه عمار گفت: روز جمعه در مسجد شیعه و سنی که خطبه نماز جمعه است، مسجد را زدند. آنها تحصیل کرده و در دبیرستان و علم هستند و روحانیون کشته شده در معبد رضوی نیز معلم علم بودند و خط قرمز دشمن آموزش و پرورش است.

خداوند به حضرت موسی (ع) شیپور ساخت که برای تنظیم و اداره چهارصد شیپور استفاده می شد. هزاران نفر، که هنوز هم هر سال به همین ترتیب اتفاق می افتد.

وی گفت: صهیونیسم با هر اقدامی ارتباط رسانه ای دارد و خط اختلاف در ایران، افغانستان، عراق و کل جامعه مسلمانان در دستور کار آنهاست و خواهند بود و ما باید باشیم. بیایید در مورد این مسائل صحبت کنیم، نه اینکه در مورد آنها صحبت کنیم.

رئیس شورای راهبردی عمار گفت: ما نگفتیم قاتل کجا و چه زمانی بوده، اما گفته ایم که این کار اسرائیل بوده است. در مورد شهدای حرم رضوی، یا آن را به کشور دیگری بیاورید، فردی که قصد کشتن را داشته است، باید مجرم شناخته شود.
بر اساس آیه ای در قرآن «وعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا» یعنی همه مسلمانان یکی باشند و تحت تأثیر دشمن نباشند.

حجت الاسلام طائب گفت: ظهور امام عصر و منجی اجماع مردم جهان است. و فریاد بزن که عکس آن شراب خواری است و نماز نخواندن، بلکه ظلم است.

توصیف زمان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم از مظاهر عدالت. آنها به دشمن حمله می کردند. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نگذاشت که پیامبر صلی الله علیه و آله کشته شود و ستمگران را اخراج کنند، زیرا حجت او در مدینه بود.

باید با اتحاد شیعه و سنی قدرت مؤمنان را افزایش داد و تا ظهور امام زمان (عج) و مظلومیت امام زمان (عج) نباید قدر این وحدت را داشت. . و فرمان اما واقعی باشد.

دشمن و صهیونیست‌ها درباره ما تحقیقات زیادی کرده‌اند و صهیونیست‌ها در حال بررسی شرایط و نشانه‌های خروج هستند و می‌دانند که قدرت و اتحاد بین مسلمانان یکی از ویژگی‌های بارز است. دشمن تلاش می کند این وحدت را از بین ببرد.

با تاکید بر اینکه اسرائیل تنها نماد صهیونیسم است، تصریح کرد: برتری صهیون در جهان آشکار است و تمام ثروت و دارو و سیاست دنیوی در دست صهیونیست هاست. حتی ایالات متحده نمی تواند آب بنوشد. بدون رضایت آنها آب دهید.”

خون شهدای حرم رضوی مظهر رحمت هم برای ایران و هم برای افغانستان است.

رییس مجتمع علمی و فرهنگی عرفان هرات گفت که در پی برگزاری همایش در مرز عاطفی به خون آلوده شده است.

حجت‌الاسلام محمد سالم فهیمی گفت: حضرت علی (ع) همزمان با بیان بیماری کعبه و درمان همان بیماری چگونه عمل می‌کند؟ و عده ای می خواستند بین ملت ها تفرقه بیندازند و تسخیر کنند که به نوبه خود باعث اتحاد شیعه و سنی، ایران و افغانستان شد.

وی ادامه داد: با خون شهدا به نقطه مقابل طیف دشمنان رسیده ایم. ظرفیت فرهنگی

مدیر مجتمع علمی و فرهنگی عرفان گفت: امروز تکلیف استکبار این است که از مسیر نفاق خارج شده و هرج و مرج ایجاد کند و سپس زمام کشور را در دست بگیرد و همه سرمایه ها و استعدادها را رها کند. تصمیم کشور همچنان بلاتکلیف است.

تفرقه مهم ترین نقشه یهود برای نابودی مسلمانان است.

نماینده Teatora در تهران به مذاکرات در مورد مرز ادامه می دهد آنها دشمنان همیشگی مسلمانان هستند.

سعید علی هاشمی گفت: یهودیان از ابتدای اسلام 80 نقشه برای تضعیف و نابودی مسلمانان داشتند. مهمترین آنها را می توان جدایی دانست.

وی خاطرنشان کرد: برنامه جدایی طلبی ایران و افغانستان در آغاز ماه مبارک رمضان برنامه ریزی شده بود.

وی گفت: داعش تنها در افغانستان اقتدار ندارد، بلکه غذای رژیم صهیونیستی است و این فعالیت ها کاملا یهودی است.

او گفت: «این قتل‌ها توسط عوامل غیر منطقی و غیرانسانی انجام می‌شود، نه یهودیان.

در پایان این مراسم از خانواده شهید اصلانی و دارایی و همچنین شهدای صومعه سرا قدردانی شد.

این کنفرانس با همکاری موسسه مطالعات استراتژیک، بنیاد بین المللی رحمت، معاونت تبلیغاتی استون قدس و مرکز ارتباطات و امور بین الملل افغانستان برگزار شد.

(انتهای پیام)


دکمه بازگشت به بالا