اجتماعی

تداوم برگزاری جلسات جمع‌خوانی قرآن کریم در مساجد تهران

رئیس مرکز فعالیت های دینی شهرداری تهران با اشاره به حیات معنوی مساجد و محلات شهر تهران در ماه مبارک رمضان از جامعه مسلمانان خواست در سایر روزهای سال به تلاش خود برای حفظ معنویت ادامه دهند. کلان شهر مدل جهانی.

به گزارش دانا نیوز و به نقل از سایت شهر، حجت الاسلام جواد صادق زاده – مشاور شهردار تهران با استقبال گسترده شهروندان برای برگزاری طرح قرآن چلچراگ در مساجد مرکزی پایتخت در 30 روز ماه مبارک رمضان مواجه شده است.

رئیس مرکز فعالیت های دینی کشور افزود: امسال مرحله سوم این برنامه با محورهای آماده سازی کرسی ها به مدت 30 روز، معرفی 30 درس پیرامون حیات قرآن و ماهیت قرآن خواهد بود. بر اساس ماهیت قرآن. نیازهای جامعه امروزی در بیست و دو مسجد مرکزی برگزار می شود.

مشاور شهردار تهران گفت: طرح قرآن چلچارگ راه اندازی شده و برنامه هایی برای اجرای این مطالبه در دست اجراست زیرا مساجد همچنان خواسته نخست وزیر را برای تبدیل شدن مساجد به قرآن کشور برآورده می کنند. می توان از مدیریت شهری پایتخت کمک گرفت.

تقویت سلامت روان فردی و جامعه در زمینه های مختلف با استناد به برکات، تأثیرات و دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی ماه مبارک رمضان از مهمترین دستاوردهای این بحث بود. ، نتایج را در این ماه خواهیم دید.

وی افزود: به ویژه در ماه رمضان جرایم معنوی و آسیب های اجتماعی و فرهنگی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و آمارهای فعلی صحت این ادعا را تایید می کند. علاوه بر بحث آماری، نگاه کلی جامعه نیز مؤید این تحول مهم است.

رئیس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران در پایان گفت: کانون‌های تفسیر قرآن که از اوایل بهار آغاز به کار کرده‌اند، همچنان در مساجد منتخب شهر تهران در تفسیر قرآن کریم حضور دارند. یک سری از معارف قرآنی زیر نظر مستقیم حجت السلام والمسلمین می باشد. برخی از ائمه جماعات خواستار ادامه این طرح در مساجد خود شده اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا