اجتماعی

دادگاه تجدید نظر پرونده پاساژ علاءالدین در منطقه۱۱ برگزار شد

علاءالدین شهردار منطقه 11 از دادگاه تجدیدنظر برای ابطال ماده 38 آئین نامه معاملات شهرداری تهران در حقایق حقوق شهروندی در مورد مجتمع تجاری و مالک منطقه 11 خبر داد.

به گزارش دانا نیوز سعید محمد موسوی که به دنبال دریافت مجوز برای ساخت ساختمان در طبقه هفتم مجتمع علاءالدین است، گفت: آنها حقوق شهروندی هستند. این یک توافق نیست و ما به آن دچار نخواهیم شد.

وی افزود: پیرو مصوبه ماده 38 آئین نامه بازرگانی شهرداری تهران، پس از صدور مصوبه شهرداری مبنی بر اجبار ساخت طبقه هفتم مجتمع علاءالدین، برای تحقق وعده صادقانه خود به مردم به دادگاه مراجعه کرده ایم. آنها با این تصمیم مخالفت کردند.

شهردار وردا 11 گفت: شفافیت و پیگیری حقوق بشر در مجتمع علاءالدین در پی دستور اکید شهردار و پیگیری مجدانه مرکز حقوقی شهرداری تهران و کارکنان شعبه قانونگذاری منطقه 11، دادخواست ابطال را تقدیم کردیم. ماده 38.

موسوی تاکید کرد: ساخت طبقه هفتم در این مجموعه با هیچ گونه الزامات شهرسازی از جمله تراکم، فضای نشیمن، تعداد طبقات و … مطابقت ندارد و این مجموعه در حال حاضر یکی از شلوغ ترین مراکز خرید ایران است. روزانه هزاران نفر به این مجموعه سفر می کنند. با توجه به این شرایط پیچیده، قطعاً ساخت طبقه هفتم حقوق شهروندی شهروندان را به خطر می اندازد، بنابراین با قاطعیت موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

شهردار منطقه یازدهم با اشاره به درخواست های مکرر مردم و کسبه این اداره برای ایمنی و حفاظت از ساخت و ساز مجتمع علاءالدین گفت: نمی خواهیم حادثه تلخ پلاسکو دوباره تکرار شود و نباید به شهروندان اجازه دهیم. امنیت که منافع شخصی را به خطر می اندازد.

ما با تکیه بر اصول شهرداری تهران، عدالت و شفافیت حقوق بشر را نمی پذیریم.»

به گزارش روابط عمومی منطقه 11، موسوی تاکید کرد: حقوق بشر و ایمنی خط قرمز ما در شهرداری تهران است و با حمایت وکلای شهرداری تمام تلاش خود را برای مسکوت ماندن رأی انجام می دهیم و رضایت شهروندان را جلب می کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا