اجتماعی

داده‌های ماموریت ناسا درباره جنگل‌ها

ماموریت تحقیقات دینامیک اکوسیستم جهانی ناسا (GEDI) با انتشار داده های جدید که اولین برآورد جهانی از زیست توده جنگلی و کربن ذخیره شده است، به نقطه عطفی رسیده است.

به نقل از دانا نیوز و STD. این داده ها اطلاعات مهمی را پر می کنند که زمانی به عنوان یک شکاف کلیدی در تحقیقات آب و هوایی مورد استفاده قرار می گرفت. این داده ها بینش هایی را در مورد چگونگی تکامل جنگل های قاره ای، نقش آنها در کاهش تغییرات آب و هوایی، کاشت درختان و جنگل زدایی، چه منطقه ای و چه جهانی، ارائه می دهد.

با داده‌های جدید مأموریت Global Ecosystem Dynamics، محققان در زمینه آب و هوا و اکولوژی می‌توانند به سرعت مکان‌های منحصربه‌فردی را پیدا کنند و ساختار جنگل و محتوای کربن را با دقت بیشتری نسبت به قبل مطالعه کنند.

Global Ecosystem Dynamics Research Mission توانسته است حجم زیادی از داده ها را در اولین سال تحقیق خود ذخیره کند. Global Ecosystem Dynamics Research یک ابزار سرب با کیفیت بالا است که به طور خاص برای اندازه گیری گیاهان طراحی شده است.

از نقطه نظر ایستگاه فضایی بین المللی، تحقیقات دینامیک زیست محیطی بین المللی قادر است با انعکاس سریع پالس های لیزر بر روی درختان و درختچه ها، نقشه های سه بعدی جنگلی و زمینی دقیق ایجاد کند. داده‌های به‌دست‌آمده در هر کیلومتر مربع (۰.۳۹ مایل مربع) به صورت شبکه‌ای هستند و به محققان اجازه می‌دهند در مورد اکولوژی جنگل، زیستگاه حیوانات، محتوای کربن و تغییرات آب‌وهوایی سؤال بپرسند.

تحقیقات جهانی اکولوژیکی میلیاردها داده را در سه سال اول ثبت کرده است. محصول جدید داده، داده های جهانی در مورد تحقیقات اکولوژیکی جهانی را با رهبران هوایی و زمینی ترکیب می کند تا یک نقشه زیست توده جهانی از پوشش گیاهی منطقه ایجاد کند.

محققان می گویند که در بسیاری از نقاط جهان، داده های ماموریت جهانی اکوسیستم دینامیک برای جنگلداری و کنترل کربن و همچنین برای ارزیابی تنوع زیستی مورد تقاضا است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا