اجتماعی

حمایت تمام قد نماینده ساری از ساخت پتروشیمی میانکاله

وی در توییتر خود در حمایت از احداث مجتمع پتروشیمی ماکانکاه در شورای اسلامی شهر نوشت: قطعاً مسائل زیست محیطی مهم است، اما معیشت و اقتصاد استان های شمالی نباید فراموش شود و راه حل آن توقف توسعه و کار نیست. .

به گزارش دانا نیوز، علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و مینوررود در توییتر شخصی خود نوشت:

کارخانه های دوستدار محیط زیست (به ویژه در صنایع شیمیایی) امروزه در بسیاری از نقاط جهان فعال هستند و راه حل این است که توسعه و کار متوقف نشود.

ساخت مجتمع پتروشیمی میانکاله در منطقه حسین آباد هشهار مازندران از زمان ممنوعیت این پروژه با خلأها و اعتراضات متعددی به ویژه از سوی دوستداران محیط زیست مواجه شده است.

آگهی. بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در 20 فروردین ماه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم ساخت پتروشیمی میانکاله در اسفندماه سال جاری مطابق با کابینه دولت قبل بوده و از حمایت عاطفی وی تشکر کرده است. افکار عمومی: برای اخذ مجوزهای محلی.

در 22 فروردین علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست پاسخ داد: «گاهی فشار نمایندگان مجلس برای ما عجیب است. مجوز بومی این پروژه گرفته نشد ولی نماینده محترم از من خواستند آن را حفاری کنم. به هر طریقی گرفته شد، اما به نظر ما کلنگ کتک خورده برای این پروژه مجاز نبود. در واقع ما معتقدیم جیب بر زمین نمی خورد.

23 فروردین ماه، دادستانی کل کشور و مدیرکل دادسرای کل کشور با ارسال نامه ای به دادستان کل کشور و انقلاب مازندران، پروژه پتروشیمی میانکاله را متوقف کردند.

با این حال تنش ها بر سر توقف یا ساخت این مجتمع پتروشیمی همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا