بین الملل

اعتراض‌ها به هتک حرمت علیه قرآن کریم در سوئد+عکس

به گزارش خبرگزاری آنلاین دانا نیوز، با تشدید فعالیت های ضد اسلامی در سوئد و اقدامات رهبر جنبش راست افراطی، سوئد به کانون اعتراضات و درگیری ها تبدیل شده است. برای دومین روز متوالی.

در پی اعلام راسموسن پولود، رهبر جنبش راست افراطی و ضد اسلامی موسوم به «خط قوی» برای توهین به مقدسات، در روزهای پنجشنبه و جمعه در خیابان‌های سوئد ناآرامی‌ها آغاز شد.

رسانه های غربی روز جمعه از “آرامش” و “درگیری های جدی” در سوئد خبر دادند. بر اساس این گزارش، حدود 200 معترض در حمایت از کلام الله مجید با پلیس درگیر شدند و قرآن کریم را محکوم کردند و چندین خودرو را به آتش کشیدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، افراط گرایان ضد اسلامی قرآن را در لنکوپ آتش زدند و طرفداران خود را گرد هم آوردند، اما اعتراضات منجر به درگیری های خشونت آمیز شد.

پنجشنبه گذشته، راسموسن پالودان، رهبر جنبش راست‌گرای دانمارکی و سوئدی و ضد اسلامی، قرار بود با هواداران خود جلسه ای برگزار کند و قرآن را بسوزاند، اما در گذشته درگیری‌هایی رخ داده است. راهپیمایی آغاز شد.

بر اساس گزارش های اولیه، در جریان درگیری در لینگ سوئد، سه افسر پلیس مجروح و دو معترض دستگیر شدند.

هواداران راسموس پالودان برای دومین روز متوالی از توهین کفرآمیز او به قرآن کریم خشمگین شدند و آنها را مجبور کردند برای دومین روز متوالی در حمایت از کلام الله به خیابان ها بیایند.

منابع رسانه ای غربی این تعداد را حدود 200 نفر اعلام کردند و آنها را “شورشیان” نامیدند.

پلیس سوئد از زخمی شدن 9 نفر در درگیری روز جمعه بین پلیس و معترضان در شهر اوربرو خبر داد. سخنگوی پلیس سوئد گفت افسران پلیس محلی زخمی و سنگسار شده اند.

به گزارش رسانه های محلی سوئد، در جریان درگیری روز پنجشنبه در لینگینگ، سه افسر پلیس مجروح و به بیمارستان منتقل شدند و پلیس دو معترض را دستگیر کرد.

ماگدالنا اندرسون نخست وزیر سوئد به بحران در این کشور واکنش نشان داده است. او گفت: «در سوئد، مردم اجازه دارند نظرات خود را چه خوب و چه بد بیان کنند. این بخشی از دموکراسی ماست. مهم نیست که چه فکری می کنید، نباید وارد خشونت شوید. ما هرگز آن را نمی پذیریم.»

این دقیقاً همان پاسخی است که راسموسن پالودان، رهبر جناح راست و ضد اسلامی دانمارکی-سوئدی از آن انتقاد کرده است. هدف اصلی آن ایجاد انگیزه در افراد است.

پالودان در سال های اخیر به دلیل مواضع افراطی و ضد اسلامی خود خبرساز شده است. آگهی. او در نوامبر 2020 در فرانسه دستگیر و اخراج شد. پنج نفر از حامیان آنها اندکی پس از اخراج از فرانسه به دلیل تلاش برای سوزاندن قرآن در بروکسل دستگیر شدند.

انتهای پیام/ م
این را در صفحه اول نشان دهید

دکمه بازگشت به بالا