بین الملل

برخورد خشن نیروهای امنیتی مغرب با تظاهرات ضد صهیونیستی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین دانا نیوز، نیروهای امنیتی مراکش در روزهای اخیر اعتراضات علیه عادی سازی روابط دولت مراکش با اسرائیل و حضور یک گروه صهیونیستی در این کشور را سرکوب کرده اند.

به گزارش سایت العربی، این گروه معترض اعلام کرد که مقامات مراکشی مراسم محکومیت کنسرت گروه اسراییلی را بر هم زدند.

«جبهه مغرب که از فلسطین حمایت می کند و آن را عادی می کند» پنجشنبه گذشته در صفحه فیس بوک خود اعلام کرد که روابط خود را با دولت اسرائیل در کازابلانکا عادی کرده و نیروهای اسرائیلی برای اعتراض به نیروهای خود ملحق شده اند. خیلی شکسته

معترضان با حمل پلاکاردهایی در محکومیت «روابط عادی با رژیم صهیونیستی» مورد حمله نیروهای امنیتی قرار گرفتند و اخراج شدند. بسیاری از معترضان دستگیر و سپس آزاد شدند.

مراکش در اواخر سال 2020 بر روابط خود با تل آویو تاکید کرد. بر اساس توافق بحث برانگیز “توافق ابراهیم”، ایالات متحده بار دیگر بر به رسمیت شناختن حاکمیت رباط در صحرای غربی توسط واشنگتن تاکید کرد.

فعالان حقوق بشر مراکشی و برخی از سیاستمداران این تصمیم را به شدت محکوم کردند و آن را خلاف قانون اساسی و خیانت فلسطینیان دانستند.

احمد عمان، رئیس گروه ناظران مراکشی گفت: «تضمین رسمی در مورد صحرای غربی غیرقابل قبول است. اتحادیه های مراکش علاوه بر ترویج ارزش های «تساهل» و «تنوع فرهنگی» به منظور پنهان کردن اشغالگری اسرائیل و انکار حقوق فلسطینیان، هشدار داده اند.

ناصر بوریتا، وزیر امور خارجه مراکش در نشست اخیر در نقب گفت: اسرائیلی ها مراکشی هستند.

وزیر امور خارجه مراکش گفت: ادعای اسرائیل مبنی بر وجود حداقل یک مراکشی در هر خانواده درست است. شاید اگر بگویید در هر خانواده اسرائیلی خون مراکشی وجود دارد، من می گویم این درست است.»

بوریتا در یک نشست دو روزه در نقب گفت: “اسرائیل و فلسطین با هم زندگی خواهند کرد. اورشلیم شرقی پایتخت فلسطین خواهد بود.”

بوریتا گفت: راه حل دو کشور از امنیت و منافع تل آویو محافظت خواهد کرد.

سخنرانی جنجالی وزیر امور خارجه مراکش در جریان نشست گروه حمایت ملی فلسطین (NPC) در مغرب بیان شد که در آن وی خواستار برکناری امارات متحده عربی، مصر، بحرین و مراکش شد.

انتهای پیام/.
این را در صفحه اول نشان دهید

دکمه بازگشت به بالا