اجتماعی

پرهیز از سفرهای غیرضرور و استفاده کمتر از خودرو شخصی

معاون حمل و نقل شهر تهران با صدور بیانیه ای از شهروندان تهرانی خواست تا با توجه به راه اندازی مراکز آموزشی و افزایش نیاز سفر و تردد، سفرهای خود را تا حد امکان مدیریت کنند و از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و از خودروهای شخصی کوچک استفاده کنند. کردن.

به گزارش دانا نیوز، در این اطلاعیه آمده است:
همانطور که شهروندان می دانند؛ بر اساس مصوبه ستاد ملی تاج گذاری، کلیه موسسات آموزشی، دانشگاه ها و مدارس از روز یکشنبه ۱۴ فروردین به ارائه خدمات دانش آموزی می پردازند.

بدیهی است که این تصمیم باعث افزایش ترافیک شهری و افزایش قابل توجه تقاضا برای حمل و نقل در تمام سیستم های حمل و نقل عمومی و شبکه های شهری خواهد شد.

متأسفانه در سال‌های اخیر عدم توجه به حمل‌ونقل عمومی منجر به کاستی‌های جدی در مسائل مختلف حمل‌ونقل عمومی از جمله اتوبوس، مترو و تاکسی و کمبود ظرفیت در این شناورها شده است.

شهرداری تهران اما در ماه‌های اخیر با تمام امکانات مالی، فنی و اجرایی خود تلاش کرده است تا در سیستم‌های مختلف حمل‌ونقل عمومی، کارآمدی هر چه بیشتر را انجام دهد. نوسازی 5000 تاکسی، هماهنگی با آموزش و پرورش برای ساماندهی و راه اندازی مجدد سرویس مدارس، بهبود هر چه بیشتر تعمیر و نگهداری اتوبوس، تعدیل اتوبوس های متعدد در بخش خصوصی و دولتی، تعویض باک CNG اتوبوس های ثابت، تعمیر واگن های مترو و رانندگان اتوبوس و افزایش گردش مالی مترو. اپراتورها، نوسازی و نظارت بر دوربین های ردیابی ترافیک از جمله تجهیزات کنترل ترافیک، ساماندهی چراغ های راهنمایی و رانندگی، ارائه علائم جاده ای و تجهیزات ایمنی در مناطق حادثه دیده و تلاش برای جبران هزینه های حمل و نقل عمومی در تهران. شهرداری بخشی از تلاش های شهرداری تهران برای افزایش ظرفیت مسافران در حمل و نقل عمومی و افزایش ایمنی ترافیک شهری. تا جایی که ممکن است.

با این حال واضح است که شکاف بین تقاضای عمومی و ظرفیت حمل و نقل عمومی نیازمند توجه، سرمایه گذاری و اجرا است و در کوتاه مدت اجرایی نخواهد شد و مستلزم همه اختلافات مدیریت شهری، دولت و دولت است. مجلس شورای اسلامی باید به این موضوع رسیدگی کند توجه ویژه داشته باشد.

علاوه بر اقدامات شهرداری تهران در مدت زمان کوتاه، دو برنامه دیگر نیز مطرح شده است.
یکی از مهم ترین اقداماتی که می تواند شرایط ترافیکی شهری را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد، تمرکز شهروندان تهرانی بر استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به جای خودروهای شخصی و همچنین پیاده روی و دوچرخه سواری و همچنین استفاده از خطوط دوچرخه است. دسترسی سوارکاری استفاده از ماشین مشترک برای سفر بین اعضای خانواده یا آشنایان است.

طرح دیگر افزایش ساعات کار مراکز آموزشی که تحت نظر شورای ترافیک شهر تهران به صورت کامل باز هستند از ساعت 6:30 صبح تا 19 بعد از ظهر است. اطلاعات نهایی پس از این تصمیم ارائه خواهد شد.

شهرداری تهران با توجه به کمبود ظرفیت برای شهروندان تهرانی فوق، کمبود ظرفیت حمل‌ونقل عمومی و پیش‌بینی ازدحام ترافیک شهری، خواستار بازگشایی مدارس از همان روزهای ابتدایی است. تصادف خدمات دانش آموزی – کنترل ترافیک و حذف ترافیک ناخواسته و استفاده از خودروی شخصی کوچک برای مشاهده شرایط ترافیکی بهتر در شهر.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا