اجتماعی

علاقه‌مندان به محیط زیست چگونه سفر می‌کنند

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند از تعطیلات خود بدون آسیب رساندن به محیط زیست لذت ببرید.

به گزارش دانا نیوز و به نقل از سلام به همه., چیزی تا پایان عید نوروز نیست; پایان مربوط به روز سیزدهم است. این یک سنت دیرینه ایرانیان است که با خانواده و دوستان خود وارد دل طبیعت می شوند تا با بهار معامله جدیدی انجام دهند، اما گاهی به جای آن طبیعت را نابود می کنند. ترک زباله، شکستن و سوزاندن برگ درختان، برجای ماندن آثار بر روی تنه درختان و بسیاری از اقدامات مخرب دیگر باعث نگرانی دوستداران محیط زیست در مورد طبیعت شده است. همچنین سفر و تفریح ​​در تعطیلات یک فعالیت بسیار خوب است، اما متاسفانه این سفرهای خارج از منزل می تواند برای محیط زیست مضر باشد. اگر می خواهید در سیزدهمین روز از بهار خود از پیاده روی لذت ببرید و به محیط زیست آسیب نرسانید، چند نکته ساده وجود دارد.

1. ردپای کربن روی سر خود باقی نگذارید

ردپای کربن در واقع مقدار دی اکسید کربنی است که در نتیجه فعالیت های روزانه وارد جو زمین می شود. اندازه بستگی به نحوه سفر یا گرمایش خانه دارد. راه هایی برای کاهش انتشار دی اکسید کربن وجود دارد:

* می توانید به جای پرواز، مثلاً با قطار، از طریق زمینی سفر کنید، اما اگر مجبور به سفر با هواپیما هستید، می توانید به جای پرواز در شب، از پروازهای روزانه استفاده کنید تا آسیب به محیط زیست به حداقل برسد. همچنین از پروازهای مستقیم به مقصد خود استفاده کنید. همچنین چمدان خود را با وسایل مختلف زیاد نکنید و به راحتی حرکت کنید تا بار اضافی را در هواپیما حمل نکنید.

* تا حد امکان در هتل هایی اقامت کنید که از روش های پایدار برای حفظ مجموعه خود استفاده می کنند. به عنوان مثال، لامپ های کم مصرف برای روشن کردن یا تبدیل زباله های آنها به زباله یا در برخی مکان ها حتی از سلول های خورشیدی برای تامین انرژی استفاده می شود.

* هیچ چیز لذت‌بخش‌تر از پیاده‌روی برای لذت بردن از زیبایی‌های محیط جدید نیست، اما اگر می‌خواهید مکان‌های دوردست را ببینید، به جای ماشین شخصی یا کرایه، از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید. آنها نه تنها با مردم محلی بیشتر آشنا می شوند، بلکه کربن کمتری به محیط زیست منتشر می کنند.

* در مسافرت یا مسافرت از وسایل پلاستیکی یکبار مصرف استفاده نکنید. به عنوان مثال، به جای خرید بطری های پلاستیکی آب، از بطری های قابل استفاده مجدد استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید کجا بروید، یک فیلتر آب مسافرتی با خود ببرید. با چنین فیلترهایی می توانید به راحتی آن ها را از فروشگاه های لوازم مسافرتی پیدا کنید. این فیلترها می توانند 99.9 درصد از میکروارگانیسم ها را در هر نوع آب تمیز در محیط فیلتر کنند.

. زباله های خود را در سطل زباله بیندازید

مراقب باشید زباله های خود را در مسیرهای پیاده روی یا پیاده روی در جنگل یا کوه نریزید. اگر به مخزن دسترسی ندارید، آن را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و به نزدیکترین سان ببرید. حتی افراد دوستدار محیط زیست زباله ها را در طبیعت جمع می کنند و در سطل زباله می اندازند.

3. از پذیرش خودرو یا موتور سیکلت بر روی شن بیابان خودداری کنید

اگرچه این سرگرمی ها در بیابان بسیار سرگرم کننده است و افرادی که آدرنالین و لذت می خواهند برای این سرگرمی ها به صحرا می روند، اما این سرگرمی ها به محیط کویر آسیب می زند. در واقع رانندگی در بیابان های شنی علاوه بر صدا و آلودگی، به محیط زیست آسیب می رساند و حیات وحش را به وحشت می اندازد. در همین حال، پوشش گیاهی خیس شده از باران در لایه بیرونی شن و ماسه پراکنده است. فقط مسیرهای پیاده روی کم خطر باید روی شن های صحرا آماده شود.

4. مراقب مصرف انرژی باشید

هنگام اقامت در مکان‌های تفریحی مانند هتل‌ها و سوئیت‌ها در خاموش کردن چراغ‌های اضافی مراقب باشید یا اگر در محیط‌های گرم هستید، تجهیزات برودتی مانند پنکه‌ها و کولرها را خاموش کنید. این مشکلی است که اکثر مدیران خوابگاه ها از آن شکایت دارند. این دستگاه ها معمولا زمانی که مسافران در خانه نیستند دوام می آورند. آنها با از بین بردن آنها از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند.

5. از محصولات پاک کننده سازگار با محیط زیست استفاده کنید

هنگام استحمام در پناهگاه خود، از محصولات بهداشتی طبیعی و سازگار با محیط زیست، به ویژه در مناطق ناپایدار و دوستدار محیط زیست استفاده کنید. آبی که معمولاً برای حمام کردن استفاده می کنید می تواند وارد منابع آب محلی شود یا برای آبیاری محصولات مورد استفاده قرار گیرد. حباب های این شوینده های شیمیایی زنجیره غذایی موجود در آب را آلوده می کند. پس از محصولات فاسد شدنی برای شستشو استفاده کنید.

6. از کرم ضد آفتاب سازگار با محیط زیست استفاده کنید

اگر می خواهید در دریا شنا کنید از اکسی بنزون ​​و اکتینوکسات استفاده نکنید که برای زندگی آبی بسیار مضر هستند. این مواد مغذی می توانند اکوسیستم دریایی را آلوده کرده و در پاکسازی صخره های مرجانی نقش داشته باشند. به جای ضد آفتاب از کرم های معدنی استفاده کنید. علاوه بر این، آفتاب سوختگی حاوی اکسی بنزون ​​و اکسید اکتینون خطر سرطان زایی و تولید مثل را افزایش می دهد.

7. سوغاتی های بادوام بخرید

قبل از خرید جواهرات و محصولات ساخته شده از صدف یا پوست حیوانات فکر کنید. خرید شما تولیدکنندگان را تشویق می‌کند تا از این محصولات بیشتر تولید کنند که در نهایت به حیوانات آسیب می‌رساند. بنابراین هنگام خرید محصول، از فروشنده بپرسید که محصول از چه چیزی ساخته شده است و اگر از حیوان در محصول استفاده شده است، آن را نخرید. برخی از محصولات از شاخ حیوانات، مرجان یا حتی چوب های گرانبها ساخته می شوند که می توانند به حیوانات و محیط زیست آسیب برسانند و با دوری از آنها می توانند به محیط زیست کمک زیادی کنند.

8. از حیوانات برای تفریح ​​استفاده نکنید

برخی افراد در سفر به مناطق خاصی اسب یا قزل آلا را می پذیرند، اما اگر بدانند که از این حیوانات به خوبی مراقبت نمی شود و بسیار خسته هستند، هرگز به چنین تفریحی نمی روند.

با رعایت این نکات می توانید از تعطیلات خود بدون آسیب رساندن به محیط زیست لذت ببرید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا