اجتماعی

زمین، فردا یک ساعت خاموش می شود

هر شنبه آخر ماه مارس، میلیون ها نفر در سراسر جهان چراغ ها و وسایل الکترونیکی خود را خاموش می کنند تا به زمین برسند.

به گزارش دانا نیوزتخریب تهران، شهر بزرگ سه منطقه مانند برج ملایم، آزادی و سه منطقه دیگر، قرار است هر شنبه در پایان اسفند هر سال ساعت 19 به وقت محلی انجام شود.

ساعت زمین یک رویداد بین‌المللی است که توسط صندوق بین‌المللی طبیعت برگزار می‌شود و طی آن خانواده‌ها و کسب‌وکارها چراغ‌ها و سایر وسایل الکتریکی را به مدت یک ساعت در مورد تأثیرات تغییرات آب و هوا خاموش می‌کنند و با دقت مصرف انرژی در جهان را به یاد می‌آورند. .
“زمان زمین” ایده ساده ای است که اولین بار در سال 2007 در Sydney Morning Herald گزارش شد و 2.2 میلیون نفر از ساکنان سیدنی چراغ های غیر ضروری را خاموش کردند و این اقدام سیدنی توسط چندین شهر دیگر در سراسر جهان تایید شده است. این اقدام نمادین برای جلب توجه مردم جهان به وضعیت محلی، آموزش جوامع محلی، درختکاری و جلب توجه مسئولان سیاسی به برنامه های این رویداد است.

در ایران، برج ملایم 1390 در تهران چراغانی شد و در سال 1391 شهرهای معروف دیگر و آلمانی ها به جنبش پیوستند و علاوه بر برج ملایم، برج آزادی تهران، پل اصفهان، پل سفید اصفهان، اهواز و میدان تایم راش نیز خاموش شدند.

گزارش روابط عمومی اداره محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران; این موضوع با شهرداری های منطقه مطرح شده است و این برنامه با مناطق و مراکز برنامه ریزی جشن نورورز مرتبط شده است زیرا جلب مشارکت عمومی و افزایش گرمایش زمین از طریق افزایش آگاهی عمومی و تشویق شهروندان به کاهش مصرف انرژی مهم است. در رویداد زلزله مارس 2010 در مارس 2010، موضوع اصلی پروژه حذف عناصر و شاخص های ضروری بالقوه مناطق منطقه ای و شهری بود.

مراسم “به وقت زمین” 1401 شنبه 26 آوریل 26 مارس از ساعت 20:30 تا 21:30 به وقت محلی در سراسر جهان برگزار می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا