اجتماعی

هموطنان مراقب پخش گاز مونواکسید کربن در فضاهای بسته باشند

رئیس مرکز اورژانس تهران از مسافران خواست با توجه به توزیع گاز مونوکسید کربن در محوطه بسته احتیاط کنند و قبل از فرود از دریچه ها مطمئن شوند.

به گزارش ESN، یحیی صالح طبری گفت: با توجه به تغییرات اقلیمی کنونی، برخی از نقاط کشور با دمای پایین و سرمای شدید مواجه هستند و مسافران گران قیمت گاهی اوقات از اجاق یا بخاری برای پخت و پز استفاده می کنند. جای خالی «چادرها، کمپ‌ها یا خانه‌هایی را که برای مدت طولانی مورد استفاده قرار نگرفته‌اند، آنلاین و موم می‌کنند.

وی افزود: در این صورت باز شدن پنجره ها مهم است تا مونوکسید کربن محفظه احتراق و وسایل گرمایشی خارج شود، در غیر این صورت افراد کم کم پر می شوند.

به گفته رئیس مرکز اورژانس تهران، علائم گازگرفتگی حاد ابتدا با سردرد، حالت تهوع، تاری دید و استفراغ و به دنبال آن کاهش هوشیاری و در نهایت مرگ همراه است.

به گفته صالح طبری، ابتدا کانال های اگزوز خود را بررسی می کنیم و مطمئن می شویم که فضای کانال باز است و تبخیر وسایل گرمایشی و گرمایشی به راحتی از بین می رود.

گاهی دیده می شود که پرندگان لانه می سازند، دودکش ها را می بندند و گاز مونوکسید کربن را به داخل خانه ها و سرنشینان آزاد می کنند.

رئیس مرکز اورژانس تهران گفت:

به گزارش وب دا، در روزهای اخیر بسیاری از هموطنانم بر اثر بی توجهی به این هشدارها جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا