بین الملل

جدیدترین آمار از جنایات ائتلاف سعودی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین دانا نیوز، انصاف، یک گروه مدافع حقوق زنان و کودکان، اطلاعات جدیدی از جنایات ائتلاف سعودی – اماراتی علیه زنان و کودکان یمنی منتشر کرده است.

العهید به نقل از این خبرگزاری گزارش داد که ائتلاف سعودی طی هفت سال 6264 زن و کودک از جمله 2428 زن و 3848 کودک را کشته است.

بر اساس گزارش الاحد، 2852 زن مجروح و 4217 کودک مجروح شده اند.

بر اساس این گزارش، در پی تجاوز سعودی ها به یمن، هر دو ساعت شش کودک یمنی کشته می شوند و بیش از سه هزار کودک در آستانه مرگ قرار دارند.

این آژانس افزود که بیش از 2000 کودک از سرطان خون رنج می برند و مراقبت های پزشکی محدود و مواد رادیواکتیو برای درمان سرطان استفاده می شود.

به گفته وزارت دادگستری، تهاجمات و محاصره وحشیانه باعث شیوع بسیاری از بیماری ها در میان زنان و کودکان شده است که عمده ترین آنها سوءتغذیه و سوء تغذیه باروری است.

بر اساس این آمار، انفجار بمب های خوشه ای توسط ائتلاف آغازی در هفت سال گذشته منجر به کشته، زخمی، معلولیت و معلولیت 3841 غیرنظامی از جمله زنان و کودکان شده است.

او گفت که ممنوعیت فرآورده های نفتی در بیش از 1500 بیمارستان، مرکز بهداشت و 400 بانک خون و آزمایشگاه هزاران بیمار را در معرض خطر قرار داده است.

به گفته این سازمان، بیش از 5200 بیمار مبتلا به مشکلات کلیوی در معرض خطر مرگ ناشی از مشکلات شدید نفتی قرار دارند. بیش از 200000 دیابتی به انسولین نیاز دارند.

انصاف در مورد وضعیت اسفبار زنان و کودکان آواره گزارش داد که تعداد بیجاشدگان داخلی به 4 میلیون و 495 هزار و 558 نفر و 670 هزار و 343 خانواده آواره شده است.

سمیه الطافی، رهبر این گروه، گروه تروریستی به رهبری آمریکا و عربستان سعودی را مسئول تمامی جنایات و حملات علیه غیرنظامیان دانست و از جامعه جهانی، سازمان های بین المللی و گروه های حقوق بشری خواست تا وارد عمل شوند.

انتهای پیام/ م
این را در صفحه اول نشان دهید

دکمه بازگشت به بالا