حوادث

١٢٩ ساختمان پرخطر تهران نیازمند اقدام عاجل/ تایید نهایی ایمنی پلاسکو پس از استقرار کسبه

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران گفت: متاسفانه قوانین فعلی اجازه برقراری امنیت در شهر را نمی دهد و از مجلس می خواهیم این قوانین را اصلاح کند.

به گزارش دانا نیوز مهدی داوری امروز در بیانیه‌ای گفت: اگرچه بیماری قلبی وی را در طول سال‌های گذشته درگیر کرده است، اما اختلالی در خدمات رسانی آتش نشانان ایجاد نشده است. همه ما به یاد داریم که آلودگی خیابان ها یک موضوع جدی بود و سازمان آتش نشانی تهران نقش اساسی داشت.

وی گفت: بیش از 60 درصد از کارکنان ما مبتلا شده اند و سه نفر از همکاران ما مبتلا شده اند.

70 خودروی آتش نشانی وارد آتش نشانی شدند

وی گفت: برنامه های توسعه سازمان و همچنین نهادها به روز شده است. در نظر داشتیم امسال 3 خودروی آتش نشانی را به آتش نشانی اضافه کنیم، 2 خودرو همچنان در حال فعالیت هستند. در شهری مثل تهران با بافت های قدیمی و معابر باریک، این خودروها می توانند از این راهروها عبور کنند.

وی گفت: در دو سال گذشته پنج ایستگاه به سازمان آتش نشانی اضافه شده است. به زودی دو ایستگاه را در دستور کار داریم و انتظار داریم یکی از آنها تا قبل از اردیبهشت ماه به بهره برداری برسد. همچنین برای سه سایت برنامه داریم و بررسی ها نشان می دهد که تعداد سایت ها را افزایش می دهد تا زمان پاسخگویی کاهش یابد.

96. خطرناک ترین ساختمان تهران / ሕንፃ ساختمانی که نیاز به اقدام فوری دارد.

داوری گفت: یکی از مهمترین مسائل سازمان آتش نشانی ایمنی ساختمان های شهری است. طبق روال ما، امسال 3000 ساختمان مورد بازرسی قرار گرفته است، البته هر از گاهی به دلیل خوردگی محدودیت هایی وجود دارد. .

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران نیز گفت: در این زمینه نیازمند همکاری سازمان ها هستیم و باید برای رفع مشکلات تلاش شود. این در حالی است که قوانین فعلی اجازه امنیت در شهر را نمی دهد و از مجلس می خواهیم که این قوانین را اصلاح کند.

در خصوص ارائه آموزش های شهروندی، آموزش شهروندی در دستور کار سازمان آتش نشانی قرار دارد. حدود 651000 شهروند را با خیال راحت آموزش داده ایم که 40000 نفر از آنها در فضای مجازی و 250000 نفر دیگر به صورت حضوری آموزش دیده اند.

وی همچنین گفت: 4 نفر به آموزش سطح C پیوسته و به جمع آتش نشانان داوطلب پیوسته اند. امیدواریم با ضعیف شدن این ویروس، به انجام این عملکردها با کارایی بیشتر و سریع‌تر ادامه دهیم.

روز چهارشنبه 2 تصادف و 4 مصدوم در سوریه رخ داد

وی با اشاره به کم و کم بودن حوادث روز چهارشنبه در سوریه گفت: تاکنون دو انفجار در تهران رخ داده و چهار نفر مجروح شده اند. امیدواریم سالم و سلامت باشید.

مهدی داوری در تشریح نقش سازمان آتش نشانی در حفاری های غیررسمی و ناایمن در شهر و میزان تاثیرگذاری آن گفت: حوزه پایداری سازه در حوزه خاص سازمان نیست، بلکه به دلیل تعهدات طبیعی آن است. این چاه ها را مرتب حفر می کند.» ما نظارت داریم و گزارش های لازم را گزارش می کنیم اما نظارت دقیق تر نیازمند حضور کارشناسان ساختاری است.

تضمین نهایی ایمنی پلاسکو پس از تاسیس بازرگان

وی همچنین درباره تامین امنیت موقت ساختمان پلاسکو گفت: در واقع نگاه سختگیرانه پلاسکو در جامعه تاثیرگذار بوده است. به اصطلاح “موقت” در مورد قوانین نیست زیرا تعداد مشاغل بسیار زیاد است و شرایط امنیتی می تواند بسیار تغییر کند، بنابراین بعداً بازدید خواهیم کرد. گاهی اوقات تلف شدن یکی از مصالح ساختمانی با سطح ایمنی متفاوت است.

در خصوص سلامت آتش نشانان: «نمی توان منکر سنگینی کار آتش نشان ها شد و آتش نشان ها در معرض انواع آسیب ها هستند؛ از استرس عملیات گرفته تا دود و آوار.» یعنی هر آتش نشانی باید سابقه سلامت داشته باشد.

قاضی در مورد “حضور آتش” گفت: آتش نشانان در مدت دو دقیقه ایستگاه را ترک می کنند و چهار تا شش دقیقه برای رسیدن به محل حادثه. یعنی به طور کلی در دنیای عادی بین 6 تا 2 دقیقه بیان می شود و ما حدود 6 دقیقه در مورد آتش نشانی تهران کمک می کنیم. اضافه شدن ایستگاه های جدید در شهر نیز خطر تصادفات را کاهش می دهد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران به فعالیت های ایستگاه روزانه اشاره کرد که از کانکس های آتش نشانی استفاده می کند. وی افزود: ایستگاه های روزانه تهران رسالت پاسخگویی به حوادث را دارند.

وی در خصوص نردبان آتش گفت: نردبان وسیله ای ضروری است اما ما کم نداریم. این نردبان ها تحرک بالایی دارند، بنابراین نباید به وجود پله اتکا کرد و ایمنی ساختمان ها باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران گفت: با نگاهی به آتش نشانی می دانیم که وضعیت بدی نداریم. ما تلاش می کنیم تا این شرایط را برآورده کنیم.»

در مورد طراحی تخته ایمن، “ایمنی را نباید فقط برای دیوارها و محوطه های صنعتی در نظر گرفت، ایمنی در آشپزخانه، گرمایش منزل، استفاده از لوازم خانگی و … بسیار مهم است، باید مورد توجه قرار گیرد.” تابلوهای قابل اطمینان باعث افزایش دقت در محیط زندگی می شود. طرح پلاک ایمن بر اساس ارزیابی خود از ایمنی محل زندگی شهروندان است.

وی گفت: متأسفانه خواسته ما این است که شهروندان به نقش امنیت توجه بیشتری داشته باشند.

وی گفت: شورای شهر تهران در حال بررسی ضرورت امنیت در تهران است.

رئیس سازمان آتش نشانی افزود: سال هاست که لایحه قانون مدیریت یکپارچه شهرها و روستاهای کشور نهایی نشده و هنوز به مرحله نهایی نرسیده است.

رئیس سازمان آتش نشانی در خصوص حضور آتش نشانان زن در سازمان گفت: پس از اتمام مراحل برنامه ریزی شده، آتش نشانان زن برای انجام عملیات حضور خواهند داشت.

وی همچنین از شهادت آتش نشانان در پلاسکو گفت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا