اجتماعی

توضیحات وزیر رفاه درباره بسته معیشتی برای رفع فقر

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت رئیس جمهور در رابطه با بسته فقرزدایی در دست تهیه است.

حجت الله عبدالملک، خبرنگار آی اس جی در جمع خبرنگاران گفت: در طول سال های انقلاب اسلامی موضوع فقرزدایی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و گام های ویژه ای در دنیا برداشته ایم.

در مرحله بعد، دولت سیزدهم در حال ثبت رویداد جدیدی در بخش بیمه عمومی است. اعلام کرده ایم یک میلیون و 400 هزار نفر از افراد محروم و کم درآمد تحت پوشش بیمه روستایی و تردد از سوی کمیته امداد، خیریه و بسیاری از نهادهای حمایتی در روستاها و شهرهای سیار و کوچک قرار می گیرند. شروع بیمه رایگان و هر سال یک درصد افزایش می یابد زیرا در صندوق تامین اجتماعی پنج درصد را روستائیان و 10 درصد را دولت پرداخت می کند.

وزیر رفاه افزود: این کار آغاز شده و بیش از 80 درصد روستاییان و عشایر به صندوق بیمه اجتماعی اضافه شده اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با قدردانی از نمایندگان مجلس که در سال بودجه 1401 در مسیر درست قرار گرفته اند، گفت: تلاش می کنیم با جذب منابع بیشتر دولتی امنیت بیشتری در سال آینده ایجاد کنیم.

عبدالملکی در سخنانی در مورد زندگی خود گفت که برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت از سوی رئیس جمهور برای کاهش فقر آماده می شود. طرح ها و تمهیدات اولیه انجام شده است. در حال مذاکره با بانک مرکزی هستیم.

وی گفت: این بسته دارای پنج رکن اصلی است و شامل کمک های غذایی، کمک های مالی، آب و برق، تکمیل و اشتغال و تخفیف است. ما به طور مداوم از دستورات رئیس جمهور پیروی می کنیم. معاون اول و معاون اقتصادی رئیس جمهور به ما کمک می کنند.

وقتی عبدالملک در پاسخ به این سوال که آیا حقوق امشب کارگران اعلام می شود؟ وی گفت: امروز چهارشنبه شورای عالی کار است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا