اجتماعی

کاهش ۴۶ درصدی تعداد و مساحت آتش‌سوزی‌ جنگل‌های کشور

رئیس اداره حفاظت از منابع طبیعی و مدیریت حوضه آبخیزداری کشور از کاهش 46 درصدی آتش سوزی جنگل ها از نظر تعداد و مساحت خبر داد. ”

به گزارش دانا نیوز، سرهنگ رضا تجلیل شد وی در اطلاعیه ای که امروز از سوی سازمان منابع طبیعی و مدیریت حوضه های آبریز و با استناد به آمار آتش سوزی منابع طبیعی صادر شد، گفت: حفاظت در برابر حریق چهار سطح دارد نه فقط حفاظت در برابر آتش. حدود 1400 پیش بینی با همکاری سایر سازمان ها انجام شده است.

وی افزود: ما خطر آتش سوزی و نقشه احتمالی داریم و به ما کمک می کند تا 24 ساعت قبل آتش را پیش بینی کنیم. سامانه پیش بینی با همکاری سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و مرکز پایش و هشدار منابع طبیعی به ما در شناسایی نکات کلیدی کمک می کند.

وی افزود: اقدامات گسترده ای برای جلوگیری از آن انجام شده است. 137 میلیون هکتار منابع طبیعی داریم. 1250 قطعه خودرو و 1500 واحد موتور سیکلت و 6000 نفر داریم. همچنین اقداماتی برای چرای سبک حیوانات خانگی و آتش نشانان انجام شده است. در زمان آتش سوزی، از اعلام حریق برای تسهیل تشخیص آتش استفاده کردیم و از 50000 امدادگر طبیعی کمک گرفتیم.

اکبری در پایان گفت: در بحث اطفای حریق در هوا و زمین آتش نشان داریم که 40 فروند بالگرد و دو فروند هواپیما حامل 40 هزار لیتر آب در دست عملیات هستند. همچنین از 12 فروند بالگرد 30 فروند بالگرد دریافت کردیم. وی ادامه داد: طی سه سال گذشته 100000 تجهیزات آتش نشانی بین یگان پدافند و سیمان و 10000 اقلام در سال 1400 توزیع شده است که مرحله نهایی آن 23 اسفند بوده است. حوض بالگرد یکی از ماست.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا