حوادث

نجات ۴۶ نفر از حریق یک مجتمع مسکونی در تهران

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات یافتن 46 نفر از آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی خبر داد.

سید جلال مالکی در گفت و گو با ESN گفت: بامداد ساعت 1 51 51، نرسیده به بزرگراه زین الدین، در محل مسکونی شهرداری تهران آتش سوزی رخ داد. خدمات این سه ایستگاه با یک نردبان هیدرولیک و یک ماسک تنفسی و یک تشک نجات حمل شده بودند.

وی با بیان اینکه آتش نشانان در مدت چهار دقیقه در محل حاضر شدند، خاطرنشان کرد: آتش نشانان در مدت چهار دقیقه در محل حاضر شدند و در یک ساختمان مسکونی پنج طبقه یک طبقه و یک طبقه منفی اول آتش سوزی رخ داده است. این ساختمان از 4 اتاق نشیمن تشکیل شده بود. در طبقه منفی این ساختمان سه خودروی پراید، پرشیا و پژو 435، پراید و پرشیا وجود داشت که به طور کامل در آتش سوختند.

وی در ادامه گفت: دود غلیظی به داخل طبقات و از پنجره‌ها می‌آمد. تعداد زیادی از ساکنان در وضعیت خوبی بودند و بسیاری از ساکنان به سطح سقف رسیده بودند.

ملاچی 445 در دو مایلی محل حادثه آسیب دید اما آتش نشانان در محل حاضر شده و سعی در اطفای حریق کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: سایر آتش نشانان با ورود به ساختمان با پله های هیدرولیک و هندریل عملیات امداد و نجات را آغاز کردند و در نهایت 46 نفر داخل ساختمان نجات یافتند.

وی گفت: آتش خاموش شد و آتش به محل زندگی و طبقه بالا سرایت کرد. هایلو این زمین را به پلیس و صاحبان آن تحویل می دهد و گفته می شود کارشناسان در حال بررسی علت حادثه هستند.

رئیس مرکز اورژانس تهران از مصدومیت ۲۴ نفر در این آتش سوزی خبر داد.

دکتر یحیی صالح طبری برای دانا نیوز ساعت 115 امروز آتش سوزی در پارکینگ یک آپارتمان پنج طبقه در تهران رخ داد. پس از این حادثه سه دستگاه آمبولانس به خیابان هنگام اعزام شدند.

وی گفت: در این حادثه 14 نفر مصدوم شدند که 6 نفر پس از اقدامات اولیه به مراکز درمانی منتقل شدند و 8 نفر نیز در محل درمان شدند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا