حوادث

حمایت همه‌جانبه هلال‌احمر ایران از مهاجران و آوارگان

رئیس جمعیت هلال احمر ایران در نشست سران منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) تاکید کرد که با وجود تحریم ها و تحریم های فعلی، خدمات مختلفی در ایران به خارجی ها ارائه می شود.

به گزارش دانا نیوز و به نقل از جمعیت هلال احمر؛ دکتر پیر خوزه کولیوند درباره موضوع پناهندگان و آوارگان در ایران گفت: کمک های بشردوستانه و مبتنی بر جامعه. ” و مقامات دولتی برای حمایت از افراد آسیب پذیر و آسیب پذیر مانند آوارگان داخلی، پناهندگان و پناهندگان.

وی افزود: همانطور که می‌دانید در دهه‌های اخیر بحران‌های جهانی و منطقه‌ای، ایران در تنگنای آوارگی دسته جمعی، پناهندگان و پناهندگان قرار دارد.

کولیوند با استناد به مرز طولانی و مشترک ایران با بسیاری از کشورهای همسایه، ترسیم می کند: ایران به دلیل اشتراکات مذهبی و فرهنگی و همچنین محیط متنوع و فرصت های زندگی در آن به کشوری پناهنده تبدیل شده است. او به طور مستقیم و دائمی درگیر مسائل پناهندگی، پناهندگی و مهاجرت بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با تشریح نقش پررنگ جمعیت هلال احمر ایران در زمینه مهاجرت گفت: «در حال حاضر بیش از 4 میلیون پناهنده در ایران وجود دارد و در سال های اخیر، برنامه های توسعه ای و رفاهی جمعیت هلال احمر فرصت های برابر را برای همه پناهجویان و پناهندگان فراهم کرده است.

کولیوند; هلال احمر ایران افزایش بیماری‌های قلبی عروقی را چالشی جدید برای حمایت از پناهندگان دانست. ماه توانسته است با حمایت از پناهندگان و با در نظر گرفتن عضویت در ستاد ملی کرونا، مجوز واکسیناسیون مهاجران قانونی و غیرقانونی را دریافت کند.

به گفته کولیوند، هلال احمر ایران با همکاری دولت و وزارت بهداشت و شرکت‌های تولیدی، علاوه بر کمک به واکسیناسیون آوارگان، آوارگان و سایر اتباع خارجی در کشور، 130 میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور کرده است.

وی گفت: «محدودیت‌های دسترسی به منابع به دلیل تحریم‌ها مانع بزرگی برای دسترسی به کمک‌های بشردوستانه است که ارسال کمک‌ها به آسیب‌دیدگان و جامعه پناهندگان و پناهندگان را به تأخیر می‌اندازد».

وی از جامعه ملی، فدراسیون و کمیته خواست تا برای رفع تحریم همکاری کنند. و متشکرم. “

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا