بین الملل

سفارت چین در مسکو: آمریکا بیش از ۲۰ کشور دنیا را بمباران کرده و تهدید واقعی، اوست

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین دانا نیوز، سفارت چین در مسکو در صفحه توئیتر خود بار دیگر تاکید کرد که آمریکا تهدیدی برای جهان است.

سفارت روز شنبه به نقل از یک مقام چینی گفت که سفارت روز شنبه در توییتر خود نوشت که “یک تهدید واقعی برای جهان است.” این فهرست شامل بیش از 20 کشور، یک سوم جمعیت جهان است.

جائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: ایالات متحده مسئول وضعیت فعلی اوکراین است.

وزیر امور خارجه چین روز شنبه در مصاحبه با همتای آلمانی خود گفت که چین با تحریم های یکجانبه علیه روسیه پس از تغییر اوکراین مخالف است. به گفته وانگ یی، یکی از اعضای شورای دولتی چین، تحریم های یکجانبه مشکلات جدیدی ایجاد کرده و در بحران سیاسی اوکراین و روسیه مداخله می کند. یک مقام ارشد پکن گفت چین از نزدیک وضعیت اوکراین را زیر نظر دارد و از هر تلاشی برای بهبود وضعیت و دستیابی به راه حل سیاسی حمایت خواهد کرد.

احمد داوود اوغلو، وزیر امور خارجه چین، از روسیه خواست تا به نگرانی های امنیتی خود رسیدگی کند و گفت: «اهداف امنیتی مشروع روسیه باید در برابر گسترش ناتو به شرق تعدیل شود». وانگ ቧል هشدار می دهد که جنگ سرد بسیار دیر شده است و ناتو باید در مورد آن تجدید نظر کند.

پیش از این، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در پاسخ به درخواست کمک نظامی از سوی رهبران منطقه جداشده شرق اوکراین، خواستار انجام عملیات ویژه در منطقه دمباس شد. در ادامه، جت‌ها، توپ‌ها و موشک‌های نظامی روسیه پایگاه‌های نظامی مختلف را از شرق تا غرب و شمال تا جنوب اوکراین هدف قرار دادند.

چهار روز پس از کمپین اوکراین، مقامات کرملین اعلام کردند که آماده گفتگو با روسیه در مورد وضعیت امنیتی روسیه هستند، اما مقامات اوکراینی گفتند که از گفتگو با مقامات روسیه با کمک غرب و منزوی کردن جامعه بین المللی خودداری کرده اند. محدودیت و ممنوعیت سیستم بین بانکی سوئیفت.

کمیسیون اروپا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، بریتانیا، کانادا و ایالات متحده مخالفت خود را با اعمال زور یا اعمال تحریم علیه هر یک از بانک های روسیه اعلام کرده اند. طرفین همچنین متعهد شدند که از بانک مرکزی روسیه برای استفاده از ذخایر خود برای تضعیف تحریم های خود استفاده کنند.

انتهای پیام/صفحه
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا