استان ها

رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی آریا ترانسفو برنده لوح و نشان امین‌الضرب شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرج اله با سه دهه رهبری و مدیریت در صنعت و کارآفرینی یکی از موفق ترین مدیران صنعت آب و برق کشور محسوب می شود. وی در حال حاضر رئیس بزرگترین ترانسفورماتور برق کشور است.
فرج اله معمار رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی اراجو ترانسفو دارای 22 سال سابقه در برنامه ریزی و سیستم اجرایی کشور و 20 سال سابقه در بخش خصوصی در وزارت آب و برق و انرژی می باشد. عضویت در هیات مدیره سبد و نایب رئیس اقتصادی شرکت مادر تخصصی ساتکاب، رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری نیرو و رئیس هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری ساتکاب (صبا) . رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری صنایع برق ایران (SNA) عضویت در هیئت مدیره شرکت مهندسی تجهیزات نرو، عضویت در هیئت مدیره شرکت مهندسی مهاب خدایان و عضویت در هیئت مدیره خدایان نرون عضو هیئت مدیره آوانگان، هیئت مدیره شرکت بیمه ایران و عضو هیئت مدیره مرکز توسعه فناوری نرو. وی یکی از موفق ترین مدیران صنعت آب و برق کشور در چهل سال گذشته بوده و در حال حاضر مدیرعامل و رئیس هیئت امنا و رئیس اتاق بازرگانی ایران است. و اتاق بازرگانی سمنان.
تاریخچه تشکیل این گروه صنعتی در سال 2006، 15 سال پیش، شرکت های آریا ترانسفو شرق و آریا ترانسفو خدارات در استان سمین تاسیس شدند. با توجه به نیاز کشور، این مجموعه از سال 1395 با تشکیل گروه صنعتی آریا ترانسفو برای تولید مولدهای برق بزرگ و ترانسفورماتورهای صنعتی آغاز به کار کرده است.
این مجتمع صنعتی که در حال حاضر بیش از هزار نفر را مدیریت می کند، در شهریور ماه 1395 با حضور اسحاق جهانگیری معاون سابق رئیس جمهور افتتاح شد و یکی از بزرگترین ترانسفورماتورهای کشور و منطقه است.
در حال حاضر گروه صنعتی آریا ترانسفو متشکل از شرکت های سازنده قطعات و تجهیزات آریا ترانسفو شارگ، آریا ترانسفو گودرت، بازرگانی آریا ترانسفو، خدمات پس از فروش آریا ترانسفو، ترانسفورماتور کوره آریا، آریا ترانسفو آی تی و آریا ترانسفورماتور می باشد.
در این مجموعه واقع در شهرک صنعتی شیمنت سمنان، انواع ترانسفورماتورهای برق شبکه، ژنراتورهای برق، صنایع، یکسو کننده های موازی، ترانسفورماتورهای توزیع و ایستگاه های توزیع پیش ساخته با استفاده از ماشین آلات و آزمایشگاه های شرکت های معروف اروپای غربی با استفاده از تکنولوژی و فن آوری. فشار بالا مدرن ایجاد می شود.
گروه صنعتی آریا ترانسفو با شرکت های پیشرو در این زمینه از جمله شرکت هلندی SMT که بیش از یک قرن سابقه تولید ترانسفورماتور برای بازارهای اروپا و آمریکا از جمله فناوری دارد، همکاری داشته است. طراحی و ساخت انتقال و دانش فنی، تامین نرم افزار تخصصی، آموزش پرسنل، کنترل محصول و در صورت نیاز تامین مواد اولیه و ساخت مشترک ترانسفورماتور.

زیرساخت آریا ترانسفو شارگ 27000 متر مربع با ظرفیت تولید سالانه بیش از 30000 دستگاه انواع ترانسفورماتور توزیع روغن و 5000 واحد ترانسفورماتور چسب خشک و توزیع کننده پیش ساخته می باشد. زیرساخت ترانسفورماتور آریا دارای ظرفیت 41000 متر مربع و ظرفیت تولید سالانه بیش از 25000 مگاولت آمپر برای انواع ترانسفورماتورهای قدرت تا 550 مگاولت آمپر می باشد.
فرج اله در چندین مصاحبه گفته است: «گروه صنعتی آریا ترانسفو نتیجه دوره تعلیق است.» طرح توسعه گروه معتقد است که می تواند به طور مستقیم و غیرمستقیم تا 8000 شغل برای 2000 نفر ایجاد کند.
فرج الله اعتقاد به جوانان و نیروهای ویژه ایران را رمز موفقیت و حمایت از تولید و جوانان می داند.

✅ یکی از پرطرفدارترین فعالیت های گروه صنعتی آریا ترانسفو تامین دانش آموختگان از دانشگاه های معتبر کشور به کادر خود می باشد.

48

دکمه بازگشت به بالا