بین الملل

دستور وزیر کشور لبنان برای پیگرد قانونی دو شبکه وابسته به انصارالله یمن در خاک این کشور

به گفته منابع، وزارت کشور لبنان به دنبال اعلام وزارت خارجه یمن در مورد اقدامات شبکه های المسیره و الصحات در لبنان، دستور پیگرد قانونی دو شبکه مرتبط با یمن در بیروت را صادر کرده است.

الشارک به نقل از الاوسط می گوید: بسام مولوی، وزیر کشور لبنان از پلیس و نیروهای امنیتی خواسته است تا در مورد عملکرد دو ایستگاه تلویزیونی مرتبط با انصارالله یمن در بیروت و همچنین مکان ها و رسانه های آنها تحقیق کنند. اقدامات در مورد آنها.

به گفته وزارت کشور لبنان، مولانا پیامی از سوی وزارت امور خارجه لبنان از احمد عوض بن مبارک دریافت کرده است.

وزارت کشور لبنان در بیانیه ای اعلام کرد که “هشدار” داده است که شبکه های انصارالمسیره و الصحات یمن که به صورت غیرقانونی در لبنان فعالیت می کنند، دشمن و محرک هستند.

بر اساس این بیانیه، مولانا این پیام را دریافت کرد که این شبکه می‌تواند مانعی بزرگ در برابر تلاش‌های لبنان برای تقویت روابط با جهان عرب، نقض حاکمیت آن و پایبندی بین‌المللی به قوانین بین‌المللی و منشور اتحادیه عرب باشد. وزیر امور خارجه به پلیس و نیروهای امنیتی لبنان دستور داد تا بررسی های لازم را آغاز کنند و جمع آوری اطلاعات لازم اداری، فنی و رسانه ای را در مورد اپراتورهای دو شبکه، موقعیت مکانی آنها و رسانه های پخش آغاز کنند. اقدامات قانونی

مولانا همچنین دو بخشنامه به هر یک از وزارتخانه های اطلاعات و ارتباطات صادر کرد تا اقدامات لازم و اطلاع رسانی به ویژه در خصوص مشروعیت فعالیت این شبکه ها در خاک لبنان را انجام دهند.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا