اجتماعی

١۴٠ تصادف اتوبوسی در ٩ماهه اول سال/ کمبود نیروی انسانی مهمترین چالش اورژانس 

وی گفت: طی 9 ماهه امسال 140 دستگاه اتوبوس و 120 دستگاه مینی بوس دچار سانحه شدند.

به گزارش دانا نیوز دکتر جعفر میادفر با بیان اینکه اورژانس کشور قدمتی 40 ساله دارد و در سال 1364 تاسیس شده است، گفت: اورژانس کشور در سال 1364 تاسیس شده است. در دوران انقلاب اما حدود 20 مرکز داشتیم و فقط در چند شهر خدمات اورژانسی ارائه می شد.

وی گفت: خوشبختانه در 40 سال پس از پیروزی انقلاب اقدامات موثری انجام شده است. خدمات شهری حوادث رانندگی را ارائه می دهد. ما یک تغییر بزرگ در پاسخ 15 ایجاد کردیم.

میادفر در خصوص این تغییرات گفت: پرستاران و پزشکان در دیسپاچ مستقر هستند و در هنگام پاسخگویی به سوالات کشورهای خود به صورت مستمر مسئولیت انجام اقدامات مشورتی را بر عهده دارند.

به گفته رئیس اورژانس کشور، در سال های اخیر خدمات ویژه ای برای بیماران قلبی و اعصاب و روان تدارک دیده شده است، بنابراین علاوه بر پزشکان قبلی، در صورت نیاز، متخصص قلب نیز در دسترس خواهد بود. اقدامات موثر، ما می توانیم نوار را به نفع قلب و عروق وصل کنید معاینه متخصص قلب.

سالانه 4.5 میلیون ماموریت در کشور انجام می شود و حدود 1200 اورژانس شهری و 2 پایگاه جاده ای وجود دارد.

میادفر گفت: اکثر خدمات موتور آمبولانس در تهران فعالیت می کنند، اما برخی از شهرهای بزرگ نیز مجهز هستند. در ابتدای سال 84 خرید و فروش حدود 3 عدد لنز موتوری در کلان شهر در حال انجام بود. امیدواریم بخشی از مدیریت زمان، یکی از چالش های ما، حل شود.

میادفر افزود: حدود 200 لنز موتوری در تهران وجود دارد که از این تعداد 150 لنز فعال و 50 موتور فن دار هستند.

وی در خصوص توسعه اورژانس هوایی در کشور گفت: در ابتدا اورژانس هوایی بیشتر برای پوشش حوادث رانندگی و مناطق صعب العبور استفاده می شد؛ نکته مهم: از ابتدای سال تاکنون بیش از 300 زن باردار توسط اورژانس به مراکز درمانی مراجعه کرده اند. هوا

ما تخمین می زنیم که در ماه های آینده تا 70 مرکز بحران هوایی داشته باشیم. خطرات هوا مانند خطرات زمینی نیستند و شعاع کاری خاص خود را دارند.

وی گفت: 250 میلیارد تن برای 50 مرکز بحران هوایی هزینه شده است؛ از دولت و مجلس می خواهیم برای اورژانس هوایی بودجه ای در نظر بگیرند.

وی افزود: از ابتدای سال در سه ماهه نخست سال بیش از 3 هزار ماموریت هوایی انجام شده است که 68 درصد آن مربوط به حوادث ترافیکی و غیرترافیکی است.

وی در خصوص پیوند اعضا گفت: یکی دیگر از وظایف مترجم اورژانس بحث پیوند عضو است. از ابتدای سال تاکنون حدود 50 پرواز برای بحث اهدای عضو انجام شده است. “

وی گفت: در مواقع اضطراری سه چالش بزرگ داریم: نیروی انسانی، آمبولانس و فضای فیزیکی چالش هایی است که در مواقع اضطراری با آن مواجه هستیم.

میادفر ادامه داد: به دلیل نداشتن نیروی انسانی در اورژانس، کمبود نیرو داریم. البته امسال برنامه هایی برای راه اندازی آموزش فوریت های پزشکی در دانشگاه های برتر کشور و مهمتر از آن جذب نیروهای بومی در شهرستان ها وجود دارد. در برخی از کلان شهرها سربازان از شهرهای دیگر می آیند و گاهی به دلیل اینکه فرهنگ و زبان شهر را نمی دانیم دچار چالش می شویم.

وی ادامه داد: 4 سال است که آمبولانس جدیدی به ناوگان اضافه نکرده ایم؛ 5 هزار و 500 دستگاه آمبولانس داریم که 3 هزار دستگاه آن قدیمی و بالای 14 سال هستند، 350 دستگاه آمبولانس پنج تا شش ساله هستند.

رئیس سازمان اورژانس کشور در خصوص موارد اضطراری گفت: و مدارس و بیمارستان‌ها. ” کمک به ایجاد زیرساخت‌های اضطراری نیز مهم است.

وی گفت: مردم برای اورژانس تماس می گیرند و شماره آن مشخص نیست. در سطح جهانی، وام های فوریت های پزشکی بر اساس عملکرد است، اما این موضوعی نیست که ما برای بهبود روند تخصیص بودجه در ایران پیشنهاد کرده باشیم.

وی با بیان اینکه 24 هزار نیروی فعال در اورژانس وجود دارد که از این تعداد 21 هزار نفر عملیاتی هستند، گفت: سایر نیروهای اورژانس در حال اعزام هستند. بنابراین، موارد اضطراری نیازی به هزینه اضافی ندارند.

وی گفت: با وجود اینکه اورژانس یک خدمات فوریت های پزشکی است، اما نیاز به واکسن دارد. او هم تصمیم گرفت به اورژانس برود. اورژانس حدود سه ماه است که در حال مذاکره واکسیناسیون است و پس از بهبود وضعیت واکسیناسیون در کشور، با مجوز وزیر بهداشت به ماموریت اصلی خود بازگشته ایم و در حال حاضر در زمینه واکسیناسیون فعالیتی نداریم. صحبت می کند. . البته در صورت نیاز اکنون وارد این بحث می شویم.

میعادفر در خصوص آمادگی اضطراری 6 بهمن گفت: اورژانس 5 بهمن برای هر برنامه ای که ستاد کرونا و دولت مدنظر دارند آماده است و تمهیدات لازم را انجام داده ایم.

وی در خصوص زمان رسیدن به بالین بیماران یا مصدومان گفت: در شهرهای کوچک در 8 دقیقه و 14 دقیقه در جاده به محل حادثه رسیدیم. در 9 ماهه 580 هزار ماموریت ترافیکی داشتیم و 535 هزار نفر را به مراکز درمانی منتقل کردیم. تهران تصادفات رانندگی زیادی دارد.

وی گفت: در 9 ماه گذشته 140 اتوبوس و 120 مینی بوس تصادف کرده اند و تصادفات رانندگی خوب نیست.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا