اجتماعی

شهردار تهران زودتر لایحه احیای بافت فرسوده با رویکرد جنوب شهر تهران را ارائه کند

رئیس کمیسیون بهداشت محیط و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: بافت‌های قدیمی معضل جدی پایتخت است و شهردار تهران باید هر چه سریع‌تر قانونی برای احیای بافت‌های قدیمی تصویب کند. نزدیک به جنوب تهران.

به گزارش دانا نیوز، مهدی پیرهادی وی گفت: احیای بافت های قدیمی در توسعه و بهبود مسائل زیست محیطی شهر تهران موثر است.

وی ادامه داد: قطعاً پیشگیری از بحران باید مورد توجه جدی برنامه‌ریزان و شهردار تهران قرار گیرد، زیرا در مواقع بحران مدیریت آن آسان‌تر می‌شود، زیرا خطر بلایایی مانند سیل و زلزله را به حداقل می‌رسانیم. برنامه ریزی برای جلوگیری از این گونه بحران ها بدون کاهش خسارات مالی باعث کاهش خسارات انسانی می شود که بسیار مهم است.

به گفته پیرهادی، شهردار تهران باید هر چه سریعتر لایحه احیای بافت های قدیمی را به شورای شهر ارائه کند.

رئیس کمیسیون بهداشت محیط و خدمات شهری انقلاب اسلامی شورای اسلامی شهر تهران گفت: احیای بافت قدیمی در محور جنوب انقلاب اسلامی باید در دستور کار شهردار تهران قرار گیرد. در این صورت، ساختمان‌های زیر شیب خیابان انگبل اغلب باید برای تصویب در محل شورا ارائه شوند و سطح جدیدی از نوسازی در بافت قدیمی پایتخت اعمال خواهد شد.

پایتخت پیرهادی ضرورت توجه به بافت سالخوردگی در نقاط مختلف پایتخت است: سرمایه گذاران مقیم پایتخت عموماً با در نظر گرفتن شهر تهران علاقمند به سرمایه گذاری در شمال تهران هستند. بافت های قدیمی به طور کلی در این مناطق یافت می شود.

این عضو قدیمی شورای اسلامی شهر تهران همچنان تاکید می کند که بافت های قدیمی یک بحران جدی برای پایتخت است. و شهروندانش..

وی بر لزوم تمرکز بر شهر تاکید کرد و گفت: اکنون با این بسته مهمتر شده است. بافت قدیمی را در این منطقه احیا می کند. تشویق شوید و اقدام لازم را انجام دهید.

پیرهادی در پایان خاطرنشان می کند: تجربه طی سالیان گذشته نشان داده است که بی توجهی به بافت های قدیمی و قرار دادن محرک ها در زمینه بافت های فرسوده منجر به حرکت و بازسازی این بافت ها نمی شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا