حوادث

ضرورت تسریع در رسیدگی به پرونده شهادت مأمور نیروی انتظامی

وی از دیوان عالی کشور خواست در اجرای حکم اعدام پلیس بلاروس و دستگیری متهمان تسریع کند.

به گزارش دانا نیوز، در پی شهادت علی اکبر رنگبر و دستگیری متهم حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر رنگبر، یکی از اعضای پلیس عجیب شیراز، نامه ای به رئیس دادگستری نوشت. عدالت فارسی بر فوریت محاکمه تاکید می کند.

نامه رئیس دیوان عالی کشور به رئیس کل دادگستری فارس به شرح زیر است:

حادثه دلخراش شهادت یکی از ماموران نیروی انتظامی همگان را مجروح کرده و مردم را بر آن داشته تا با برهم زنندگان آرامش و امنیت جامعه برخورد لازم را انجام دهند.

اما خواهشمند است جهت تسریع در رسیدگی، تحقیقات اولیه را تکمیل و پس از رعایت حقوق قانونی اولیای دم و متهم، دستور رسیدگی به صورت غیرعادی را صادر فرمایید. به ویژه مواد 319-341-300 343 – 344 – 348 – 352 – 361 – 374 – 380 – 440 قانون باید رعایت شود و رسیدگی نهایی در دیوان عالی کشور خواهد بود.«به دیوان عالی کشور ارسال شود به طوری که هیچ وقفه ای در روند کار ایجاد نشود.»

چهاردهم امسال، بهمن توسط یک نیروی انتظامی به نام رنجبر، وظیفه شناس به شهادت رسید که ضارب این افسر را به شهادت رساند و از محل متواری شد.

بر اساس اعلام دیوان عالی فارس، پس از فرار قاتل، تحقیقات هر ساعت در دستور کار قرار گرفت و همکاری پلیس فارس و هویت سربازان امام زمان (عج) در مخفیگاه سیراز کشف شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا