بین الملل

هدف حمله شبانه آمریکا در ادلب سوریه چه کسی بود؟

منابع اپوزیسیون سوریه می گویند که احتمال دارد آمریکا صبح امروز به ادلب (شمال غربی سوریه) حمله کند.

پایگاه خبری شبکه “شرق– نزدیکتر به مخالفان – گزارش ها از صحنه حاکی از آن است که ابوابراهیم القرشی، رهبر جدید دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در حمله بامداد صبح در آمریکا کشته شده است. شبکه سعودی الحداد به نقل از منابعی اعلام کرد که سرکرده جدید داعش در آمریکا در حمله صبحگاهی هدف قرار گرفت.

با این حال، رامی عبدالرحمن، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه، که به مخالفان نزدیک است، به فرانس 24 گفت که یک مقام آمریکایی یکی از عوامل ارشد القاعده را هدف قرار داده است. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

الحادز اندکی پس از گزارش اولیه افزود که نتایج محاکمه مدنی تایید کرد که ابوابراهیم القرشی ظرف سه ساعت کشته شده است.

رسانه ها صبح امروز گزارش دادند که دست کم 13 نفر از جمله چند زن و کودک توسط نیروهای آمریکایی در شمال ادلب کشته شده اند. به گزارش الجزیره، بالگردهای آمریکایی شب گذشته بر فراز منطقه اتما و در اوک در شمال ادلب پرواز کردند که حامل 10 نفر از جمله هفت کودک در اطراف اتما بودند.

این عملیات سه ساعت به طول انجامید و پس از آن بالگردهای ائتلاف وارد خاک ترکیه شدند. پس از عقب نشینی بالگردها، ائتلاف بین المللی هواپیماهای بدون سرنشین را در صحنه عملیات هدف قرار داد.

این اولین بار نیست که نیروهای آمریکایی غیرنظامیان سوری را می کشند. فضل عبدالغنی، مدیر وب‌سایت الشباب الشباب سوریه (نزدیک به مخالفان)، پیشتر در مصاحبه با عرب 21 فاش کرد که ائتلاف به رهبری آمریکا در سوریه.

فضل عبدالغنی می گوید یکی از سوء استفاده های عمده نیروهای ائتلاف، کشتار غیرقانونی در سوریه است. او گفت که بیش از 3000 غیرنظامی بیگناه در سوریه کشته شده اند که یک سوم آنها نیز شامل می شود.

عبدالغنی توضیح داد که جنگجویان ائتلاف بین المللی گهگاه مناطق غیرنظامی را هدف قرار داده و مناطق مهم را ویران می کنند، جنایت جنگی است. او گفت: «نیروهای ائتلاف مسئول آوارگی صدها هزار سوری هستند.

این نظر توسط نیروی مهندسان ارتش ایالات متحده نیویورک تایمز بیان شده است. پس از انتشار تحقیقات در مورد حملات 18 مارس 2019 در بغداد، سوریه. در نتیجه 64 زن و کودک سوری کشته شدند. پس از این گزارش، لوید آستین، وزیر دفاع، از یکی از ژنرال ها خواست تا تحقیقاتی را انجام دهد و ظرف چند روز گزارش دهد.

انتهای پیام/صفحه
این را در صفحه اول نشان دهید

دکمه بازگشت به بالا