اجتماعی

حاشیه‌های جلسه بودجه ای شورای شهر تهران

اولین بررسی بودجه شهرداری تهران توسط شورای ششم با ضوابط صحن علنی خانه همراه بود که با وجود کسالت و فشار خون مدیر کل شورا، حضور شهردار تهران را نیز در بر داشت. کمیسیون بودجه

به گزارش دانا نیوز، قانون بودجه 1401 شهرداری تهران روز سه شنبه از سوی نمایندگان مجلس به میز ارائه شد، بنابراین محمد آکندی رئیس کمیسیون بودجه در ابتدای بررسی این موضوع را به صراحت اعلام کرد. این، 56،800 میلیارد ጣሪያ ንስ ራን ራን ጣሪያ ራን ጣሪያ ጣሪያ ጣሪያ ጣሪያ ጣሪያ ጣሪያ ነው ጣሪያ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ ተቃውሞ

مهدی چمران در واکنش به مصوبه 56 هزار میلیاردی شهرداری از اعضای شورا خواست چشمان خود را باز کرده و به بودجه رای دهند. چمبرلین در مورد بودجه اظهار داشت: «وقتی شب به رختخواب می رویم و دعا می کنیم که در مترو اتفاقی نیفتد، می بینیم که بودجه حمل و نقل تنها 24.5 درصد است. رشد کرده اما بودجه فرهنگی و اجتماعی آن برخلاف سیاست شورا 102 درصد افزایش یافته است.

انتقادات به لایحه بودجه می طلبد که نادعلی به این انتقادات نگاه کند و به مدیران شهرداری برای دفاع از قانون مهلت دهد که چمران در پاسخ گفت که اگر بودجه اجرا شود هزاران بابای قندی پیشنهاد می شود. ما آن را جایگزین خواهیم کرد.

به گزارش دانا نیوز، انتظار نمی رفت علیرضا زکانی در جلسه شورا شرکت کند اما در میانه جلسه در صحن حاضر شد و از لایحه قانون دفاع کرد اما بارها از اعضای شورا سوال کرد و از مهمانان عذرخواهی کرد. به دلیل سر و صدا، کسالت و سرفه.

در جلسه امروز چند تن از خبرنگاران به دلیل بیماری و سرفه شهردار شورا را ترک کردند.

تنگی نفس زاخاری که باعث شد از مهمانانش عذرخواهی کند، برای او آرزوی سلامتی کرد و گفت: به ما گفته اند آنفولانزا داری!

زکانی همچنین تصمیم شوراهای قبلی مبنی بر ساخت طبقات بیشتر را دلیلی برای پیشرفت ساخت و ساز عنوان کرد.

چمران در پاسخ به ادعای زکیوس مبنی بر انتقاد پذیری شورا و عدم تامین سقف بودجه 56 هزار میلیارد تنی، آسیبی به شورا و شهرداری وارد نشد. اما شهر و مردمش آسیب دیده اند.

رخ ስታ رستم مثالی زد و راخ ስታ رستم برای آزمایش اسب خود ۴۰ متر پرید تا چاله ای به طول ۴۱ متر حفر کند.

انتقادات از لایحه بودجه باعث شده است که میثم مظفر و صدیقی به درخواست تغییر سقف بودجه پاسخ دهند و سعدی گفت آیا بر خلاف مصوبه کمیسیون تلفیق اکنون اعداد تغییر می کنند؟

بالاخره بحث بودجه بالا گرفت و حبیب کاشانی از حضور چمران و زکانی در جلسه امروز تشکر کرد و مجبور به استعفا شد، ممنون.

حبیب کاشانی در ادامه از نمایندگان مجلس خواست تا سقف بودجه را کاهش دهند و پیشنهاد کردند که دولت به جای ۵۶ هزار میلیارد تن، ۵۰ هزار میلیارد و ۴۵ هزار میلیارد تن به چمران کمک کند. بودجه و بحث است و امسال برای اولین بار مردم در بودجه فکر نکنند که مناقشه است.

به گزارش دانا نیوز، در این بین دقایقی است که به نقل از برخی رسانه ها، محمد آکندی رئیس کمیسیون بودجه در مطبوعات حضور داشته است.

در نهایت رای نمایندگان مجلس به پیشنهاد حبیب کاشانی مبنی بر محدود کردن بودجه به 50 هزار میلیارد تن خالی از لطف نبود. لابی را طوری تقسیم نکنید که لابی و جلسه دو یا سه نفره با یکی از آفتاب پرست ها صحبت می کنند. این طرف و آن طرف رفتن درست نیست مردم را انتخاب کنید. آنها عاقل و بالغ هستند، برای من مهم نیست که چه عددی تایید شده است. خدا را به خاطر این 70 هزار میلیارد شکر می کنم.

وی گفت: بیش از 20 بودجه برای این شهر نوشته ایم، نباید بنشینیم و برای شهرستان بودجه بنویسیم، بلکه باید به مسائل دیگر رای دهیم، بلکه باید انتخاب کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا