اجتماعی

قالیباف: حل مشکلات اقتصادی به اراده ما بستگی دارد

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: با توجه به تجربه 43 ساله ما در حوزه های مختلف می گویم اکنون با وجود بحران اقتصادی، هر دو در یک سطح برای حل مشکلات هستیم و در آستانه سقوط هستیم. بر اساس رضایت ما؛ متأسفانه ما حل مشکلات را آموخته ایم و نه به خدا، نه به انسان و نه به خود اعتقادی نداریم و سنت های الهی برای ما چیزی نیست و می خواهیم مشکلات را با ابزار دولتی حل کنیم.

به گزارش دانا نیوز، محمدبکر الخلیف، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این دیدار در مجلس برگزار شد. ما باید یک ایران قدرتمند بسازیم. اما متأسفانه ما برای حفظ جامعه روی همه چیز تمرکز کرده ایم جز خانواده.

«من دیروز در صحن علنی به آقای کزعلی معاون زنان و خانواده گفتم که قانون دو مسئولیت به شما داده است. اولی رهبری خانواده و دومی نشانگر تغییر است. حوزه آسیب های اجتماعی نیز از سوی وزارت کشور تکلیف شده است و این اقدامات باید برای کاهش آسیب های اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده با دقت انجام شود.

وی در ادامه گفت: اگر روی نهاد خانواده تمرکز کنیم بسیاری از مشکلات اجتماعی حل می شود. ، و در مدیریت یاد گرفته ایم که بین این مسائل ارتباط برقرار کنیم، باید مشکلات اقتصادی را حل کنیم و بعد فرزندان زمانه خود می شویم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گفت: زمانی که برای افتتاح مجمع دوستی آمدم مورد انتقاد قرار گرفتم اما امروز شاهد آن خواهیم بود. ، حدود 200 هزار خانواده به صورت سنتی و بر اساس فرهنگ ما ازدواج می کنند، بنابراین توجه به مسائل خانوادگی باید تغییر کند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: با توجه به تجربه 43 ساله ما در حوزه های مختلف، می گویم با وجود بحران اقتصادی، هر دو در یک مرحله حل مشکل هستیم و نتیجه آن قطعاً شکست است. بستگی به اراده ما دارد.» متأسفانه ما حل مشکلات را آموخته ایم و نه به خدا، نه به انسان و نه به خود اعتقادی نداریم و سنت های الهی برای ما چیزی نیست و می خواهیم مشکلات را با ابزار دولتی حل کنیم.

مجلس یازدهم با پرداختن به موضوعات مختلف مربوط به مهریه و حمایت به دنبال حفظ حقوق افراد است.

فاطمه گسمور، رئیس جناح زنان مجلس، امور زنان و خانواده را یکی از مهم ترین مسائل جامعه دانست.

نمایندگان تهران، شمارانت، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی به کار خود ادامه دادند. و غیره در مجلس یازدهم جدی گرفته شود.

ضمناً تلاش در جهت مؤثر واقع شدن تلاش را با در نظر گرفتن اختلاف نظر از عمده مواردی می دانیم که مانع از به سرانجام رسیدن مسائل خانوادگی می شود. در نتیجه، کمیسیون اجتماعی با رئیس مورد بحث قرار گرفت. قوه قضاییه اعلام کرده است که به حقوق و کرامت زنان احترام می گذارد

وی گفت: جلسه دیگری با آقای ایجی در قالب گروه بانوان داشتیم و مسائل طلاق بررسی شد و در نهایت مقرر شد کارگروه مشترکی بین دو قوه برای رفع مشکلات تشکیل شود.

وی خاطرنشان کرد: منتظر شنیدن بیشتر مشکلات نظام خانواده و جمع آوری نظرات قضات هستیم که در نهایت منجر به آن می شود و قانون به نفع مردم خواهد بود.

قضات غزانفربادی برای بهبود صورت های مالی

موسی گازانفربادی، رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نیز در این جلسه با بیان اینکه بررسی نهایی جرایم در این کمیسیون به پایان رسیده است، گفت: بررسی نهایی جریمه ها در کمیسیون به پایان رسیده است. جلسه بسته خواهد شد – و ما بازخورد شما را ارائه خواهیم کرد.

در این جلسه تعدادی از قضات و رؤسای دادگاه های خانواده از سراسر کشور به بیان دیدگاه ها و دغدغه های خود در خصوص مسائل خانوادگی از جمله طلاق، حمایت، مهریه، فرزندان طلاق و … پرداختند.

شرکت کنندگان معتقد بودند که مهم ترین عامل در مقابله با طلاق، مشاوره و آموزش قبل از ازدواج است. برخی از مقالات نیز بر لزوم اصلاح قوانین خانواده برای جلوگیری از دعوا تاکید می کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا