بین الملل

المیادین؛ الگو برداری ائتلاف سعودی از جنایات صهیونیست‌ها علیه فلسطین

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین دانا نیوز، جنگنده های ائتلاف سعودی – اماراتی اخیرا حملات خود را به غیرنظامیان یمنی افزایش داده اند که نشان می دهد ائتلاف به سرکوب نیروهای یمنی پاسخی نداده است.

شبکه خبری المیادین با انتشار گزارشی به بررسی این حملات و شباهت های آن با حمله سال 2006 رژیم صهیونیستی به لبنان پرداخت و این حملات را مشابه حملات عربستان، یمن و صهیونیست های لبنانی توصیف کرد. بقیه آتش بس پایان می یابد.

موشک های دوربرد و میان برد حزب الله به گفته المیادین، فرمانده فعلی ارتش رژیم صهیونیستی، شکست خورده اند، اما شکست خورده اند. این نگرش منجر به عملیات نظامی مشترک عربستان در یمن شد.

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی زمانی که تل آویو پایان آن را اعلام کرد، متوجه شد که جنگ در حزب الله در سال 2006 آغاز شده است. عربستان سعودی پس از حمله به اهداف بانک هدف این رژیم از پذیرش شکست جنگ در یمن خودداری کرده است.

المیادین در ادامه گفت: هفت روز پس از جنگ لبنان، رهبران رژیم صهیونیستی به زمان نیاز داشتند تا اعلام کنند که ایهود اولمرت، نخست وزیر سابق این کشور به پایان رسیده است. زیرا آن زمان بود که متوجه شدند پدافند موشکی در سرزمین های اشغالی متوقف نخواهد شد. ما این را یک ماه پس از حمله عربستان به یمن دیدیم. ائتلاف 80 درصد از قابلیت های موشکی و مهمات حزب الله خود را نابود کرد.

المیادین با بیان اینکه 7 سال بعد شکست عربستان سعودی را نپذیرفته است، افزود: نیروهای رژیم صهیونیستی نتوانستند اعتراضات را در طول جنگ سرکوب کنند و به دفاع از اهداف دریایی، زمینی و هوایی رژیم صهیونیستی ادامه دادند. . در پاسخ به هرگونه حمله موشکی حزب الله به حیفا، جنگنده های رژیم صهیونیستی قرار بود 10 ساختمان بلند را در حومه جنوبی بیروت منهدم کنند.

ریاض مانند تل آویو مکانی باتلاقی است.

به گزارش این شبکه، مشخص است که ائتلاف سعودی در وضعیت بدی قرار داشت که سیاستمداران صهیونیستی که در اعتراضات سال 2006 لبنان سقوط کردند. زیرا ریاض با تجارت ارتش های آمریکا، انگلیس و فرانسه، استخدام برخی یمنی ها، واردات نیروهای عربی مانند سودان و تشکیل شبه نظامیان نمی توانست جنگ را متوقف کند.

بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی پس از هفت سال جنگ توانسته اند مناطق وسیعی از خاک را پس بگیرند. پهپادها و موشک های یمن منافع اقتصادی و نظامی کشورهای متحد (عربستان سعودی و امارات) را هدف قرار داده اند. قدرت نیروهای یمنی نیز متفاوت است. از هدف قرار دادن کشتی ها تا کشتن سلاح ها، پهپادها و تانک ها.


پیامدهای حمله مشترک عربستان

شبکه المیادین گزارش داد که ائتلاف سعودی از سوی دیگر انصارالله و ارتش یمن را متزلزل کرده است. از آنجایی که ریاض با خرید 63 میلیارد دلار تسلیحات آمریکایی نتوانسته انصارله را نابود کند، این کشور فقط پول و سلاح را هدر داده است.

به گفته این شبکه، تعداد زیادی موشک و نارنجک راکتی در یمن هدف قرار گرفته است. از اواسط هفته گذشته، صنعا بیش از 100 بار بمباران شده و انبارهای مواد غذایی، فرودگاه ها و مناطق مسکونی را هدف قرار داده است. حملات به الحدیده و صعده منجر به شهادت و زخمی شدن ده ها غیرنظامی شد.

بر اساس این گزارش، شکست ائتلاف سعودی به نسل کشی و کشتار انتقام جویانه تبدیل شد. بنابراین پیام ائتلاف به مردم یمن پیام می دهد: “ما شکست نخواهیم خورد، اما شما در امان نخواهید بود.”

در این زمینه باید به اظهارات عاموس یادلین، رهبر سازمان ضد جاسوسی امارات و عربستان سعودی حامی ائتلاف استناد کرد. در واکنش به حمله ارتش یمن به امارات، آمریکا باید ابتدا خود را نشان دهد و سپس در برابر متحدانش در منطقه از خود دفاع کند.

وی گفت: مشکل دیگر این است که رویکرد واشنگتن برای پایان دادن به جنگ در یمن به مذاکرات وابسته است.

این مقام صهیونیست همچنین گفت: آنچه در امارات اتفاق افتاد فرصتی تاریخی برای تل آویو برای تقویت روابط خود با کشورهای عربی خلیج فارس بود. اکنون موضوع کمک به امارات متحده عربی است نه صدور بیانیه. این فرصت مبنایی برای مشارکت دفاعی مشترک با تل آویو، ایالات متحده خواهد بود و ریاض در موقعیتی قرار خواهد گرفت که به این گروه بپیوندد.

پس از هشدارهای مکرر یمن به ابوظبی مبنی بر مداخله در امور داخلی یمن و تشدید تنش ها در این کشور، رسانه های اماراتی گزارش دادند که بخش هایی از این کشور روز دوشنبه هدف حملات پهپادی قرار گرفت.

امارات در بیانیه‌ای اعلام کرد: توافق‌نامه‌ای بین عربستان و امارات وجود دارد که بر اساس آن، عربستان همه مناطق جنوب یمن از جمله شبوان را به امارات واگذار می‌کند. گذشته [در یمن] “کار می کند.”

البهیتی هشدار داد: ما از امارات متحده عربی می‌خواهیم که به سرکوب خود ادامه ندهد، زیرا یمن مجبور به انجام یک حمله بزرگ در خاک خود خواهد شد. ما در جنگ هستیم.

به دنبال این هشدار، منابع رسانه ای گزارش دادند که سه تانکر نفت روز دوشنبه (17 ژانویه) در نزدیکی منطقه المصفای امارات متحده عربی منفجر شد. المصفا یک منطقه صنعتی در جنوب غربی ابوظبی در امارات متحده عربی است. ساعاتی بعد سخنگوی ارتش یمن از حمله ارتش یمن به فرودگاه های دبی و ابوظبی با موشک و پهپاد خبر داد.

انتهای پیام/ ماین را در صفحه اول نشان دهید

دکمه بازگشت به بالا