بین الملل

روسیه نگران ارسال سلاح‌های “تهاجمی” به اوکراین است

کرملین تحویل سیستم های “نفرت انگیز” به اوکراین را یکی از تهدیدهای روسیه می داند.

به نقل از ESNA، بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا اعلام کرد که این کشور تسلیحات ضد تانک «ضد تانک» را در اختیار اوکراین قرار خواهد داد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: «برخی از تامین‌کنندگان مختلف تسلیحات که به اوکراین می‌آیند نگرانی ما هستند و اینها اغلب نه تنها تدافعی بلکه منزجرکننده هستند.

هنوز خیلی زود است که درباره تحریم بانک های روسیه صحبت کنیم، زیرا گمانه زنی های رسانه ای اغلب بر اساس شایعات است.

روزنامه آلمانی Handelsblat روز دوشنبه به نقل از منابع دولتی گزارش داد که ایالات متحده و اتحادیه اروپا (EU) خروج بانک های روسی از سیستم سوئیفت را به عنوان جایگزین رد کرده اند و در عوض تحریم های اقتصادی بانک های بزرگ روسیه را در نظر گرفته اند.

ما مجبور نیستیم به فرضیات رسانه های مختلف تکیه کنیم. آنها اغلب بر اساس هیچ یا نوعی شایعه هستند و کاملاً تأیید نشده اند. او گفت.

سخنگوی کرملین همچنین گفت که لزومی ندارد روسیه در مذاکرات صلح اتحادیه اروپا شرکت کند و مهم ترین چیز پاسخ به پیشنهادات مسکو است. با این حال، کشورهای عضو اتحادیه اروپا از طریق سازمان امنیت و همکاری اروپا و ناتو در این روند مشارکت دارند. نکته کلیدی یافتن پاسخ این سوال است که چه کسی شرکت کننده مستقیم خواهد بود، با توجه به اینکه ترکیب دولت ها تغییر نمی کند.

روسیه و چین هنوز در مورد امکان هماهنگی امنیتی گفتگو نکرده اند و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، شی جین پینگ، رئیس جمهور چین را در نشست بعدی خود توضیح خواهد داد. پوتین در چهارم فوریه برای شرکت در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی به پکن خواهد رفت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا