اجتماعی

انتقاد امام جمعه رفسنجان نسبت به «دوچرخه‌سواری بانوان» در انظار عمومی

دانا نیوز/ کرمان امام جمعه رفیشانجا با اشاره به بی حجابی و بدحجابی به نقل از بانوان در دوچرخه سواری عمومی و سگ سواری گفت: ”

به گزارش اینا، حجت السلام اشعری مست، در نماز جمعه امروز این شهرستان به غیرت دینی رئیس اشاره کرد. فراگیر شدن و پیروزی جامعه تا امروز، غیرت انقلابی و دینی را برانگیخته است. به دلیل غیرت مذهبی آنها تعداد زیادی شهید باسکی در سایت داریم.

امام جمعه رفسنجان گفت: دشمنان می خواهند حسادت دینی را در جامعه کاهش دهند و اگر به مقام رهبری و ولایت فقیه اهانت شود برای کاهش حسادت دینی است. اگر بی اخلاقی یا هرزگی را در جامعه ترویج کنند و یا ناآگاهانه زنان را به دوچرخه سواری تشویق کنند، سعی در تضعیف غیرت دینی مردم دارند.

وی افزود: اگر در خیابان به پسر و دخترمان پلیور سگ بدهید، غیرت دینی را ضعیف می کند. عاقل باشید و این مسائل را ساده نگیرید و بگویید دختر عاشق دوچرخه سواری است! خیر، ما باید هوشیار باشیم، نباید اجازه دهیم چنین رویه هایی در جامعه گسترش پیدا کند.

او گفت: اگر پیراهن ما آنقدر بزرگ باشد که در خانه خشک شود، آن را جمع می کنیم تا کسی نتواند نوزاد، همسر، مادر و خواهرمان را ببیند. چگونه دختران امروزی دوچرخه سواری می کنند تا در خیابان ها راه بروند و برخی از آنها با احمقانه از این جریان ها حمایت می کنند و زمانی که به من توهین می کنند با من مخالفت می کنند.

اگر ساکت بنشینیم، غیرت دینی می تواند صدمه ببیند، حجاب زنان را پاره کند و غیرت دینی را ضعیف کند، دشمن به راحتی می تواند به هدفش برسد.

مست با انتقاد از عملکرد برخی از مسئولان منطقه گفت: «اگر این مسائل را نادیده بگیریم و با آن ها طوری رفتار کنیم که انگار سگ های کوچکی هستند و در خیابان راه می روند، چه باید کرد؟ وی ادامه داد: متاسفانه نیروی انتظامی به وظایف خود در این زمینه عمل نمی کند، مردم باید پلیس را جدی و انقلابی کنند زیرا این وظیفه پلیس است نه پلیس که با جرایم آشکاری مانند سگ های ولگرد و جرایم مترقی برخورد کند. “

وی به لزوم تعصب مذهبی اشاره کرد و گفت: اگر قانون نداریم پلیس و قوه قضائیه باید به وظیفه خود عمل کنند و با مجرمان برخورد کنند. مجلس کم کاری کرده است، اگر رهبری می گویند دوچرخه سواری زنان غیرقانونی است، چرا قانونی را تصویب نمی کنند که می گوید نیروی انتظامی امروز ضعیف شده است؟

وقت خود را صرف حاشیه نکنید – امام جمعه رفسنجان را اضافه کنید. غیرت دینی را در مردم پرورش دهید. این ضعف ها جبران ناپذیر است، باید با شجاعت و قاطعیت به این مسائل رسیدگی شود و نبینیم که دل خوشی از مردم متدین و انقلابیون نداریم. این همه بی ثباتی نباید در جامعه گسترش یابد.

آملبینی در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن ابراز تاسف از سالگرد درگذشت وی، گفت: این روز به افتخار مادران و همسران شهدا اختصاص دارد.

وی با اشاره به هشتمین دور مذاکرات در وین، گفت: ایران برای گفت‌وگو با جهان و گفت‌وگو با جهان در میدان است، اما هرگز مغلوب خواسته‌ها و سخنان دشمن نخواهد شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا