اجتماعی

به‌کارگیری ظرفیت بانوان لازمه موفقیت کامل مدیریت شهری

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: مردم و سازمان های مردم نهاد میزبان طرح ریحان شهر نیستند، بلکه هر کاری که در مدیریت شهری انجام می دهیم باید از دل برای حل مشکلات باشد. ما نیاز به درک، تسهیل و نظارت بر مردم و فعالان و نحوه واقعی آنها داریم.

به گزارش دانا نیوز، مریم اردبیلی وی گفت: اگر این تغییرات را در نظر نگیریم دچار مشکل می شویم.

اردبیلی ادامه داد: تعداد افرادی که طرح های خود را به شهرستان ارائه کردند زیاد بود و طرح ها شبانه روز به بیرون فرستاده می شد که شگفت انگیز است.

وی گفت: «این منبع بزرگی است که امیدواریم مشکلات را حل کنیم و نشان می دهد که اتفاقات مثبتی در حال رخ دادن است.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: ما در دنیایی پر از پیچیدگی، تضاد، تضاد و تردید زندگی می کنیم. مدل هایی که دنیای مدرن از ما ساخته است ساختارهای استانداردی برای نشستن و برنامه ریزی ایجاد کرده ایم. مانند پرونده کرونا وجوه مختلفی دارد و همه اقشار جامعه درگیر آن هستند.

وی گفت: مشکلات ما یک جنبه نیست و تنها چند کارشناس می توانند اظهار نظر کنند.

وی افزود: ما باید موضوع را به چشم تک تک خودمان بفهمیم وگرنه متوجه نمی شویم. در غیر این صورت همه مشکلات روحی آنها حل می شود و جامعه آنها را حل نمی کند.

اردبیلی به ما آموخت که فوق تخصص هایی هستند که مشکلات مدل آکادمی مدرن را حل می کنند، «اما مشکلات پیچیده ای هم وجود دارد که به این شکل حل نمی شود و همه را می طلبد که فکر کنند». همه زبان شناسان باید یکدیگر را درک کنند و ما در شرایط فعلی در حال تغییر هستیم و در وهله اول باید خلاق باشیم.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در بیانیه ای که همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان صادر کرد، گفت: نیاز به تغییر دولت وجود دارد.

اردبیلی که می گوید نوآوری در یک مرکز اتفاق نمی افتد، می گوید خلاقیت باید یک فرهنگ فراگیر باشد. اگر هر بار 1000 ساعت به افراد آموزش دهیم و برنامه ها به خوبی پیش برود، این مرحله تمام شده و اکنون آن مدل جواب نمی دهد و اکنون به سمت مدل های طراحی تعاملی دو بعدی می رویم که باید خود افراد باشند. وسط میدان باشید و رد پای تهرانی ها را در طراحی ببینید.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ادامه داد: ما جامعه اغلب عادت داریم که به عنوان یک الگوی یکپارچه برای مسائل زیست محیطی به همه استان ها و شهرستان ها اطلاع رسانی کنیم تا مجموعه ها به درستی کار کنند، اما باید خلاق باشیم و این باید باشد. باشد. تنوع و تنوع.”

اردبیلی با تاکید بر اینکه باید تک تک پروژه های کوچک را بشناسیم و از آن محافظت کنیم، گفت: باید الگوهای نوآورانه، چند وجهی، محله محور و مردم محور ایجاد کنیم. مردم ایجاد می کنند و ما در قطار کمک می کنیم.

اولین برداشت این است که ما به خانواده‌های نیازمند کمک می‌کنیم و اگر تغییری در شهر ایجاد کنیم سطح بالاتری بر خانواده‌ها تأثیر می‌گذارد.» چقدر زندگی می‌کنند؟

به نظر من حل مشکلات کیمیاگر ماست با استناد به نظر عالی اردبیلی: باید خانواده را به عنوان واحد اصلی حل مسئله بشناسیم.

“ما از یک مدل خانواده گسترده به یک خانواده طبقه متوسط، هسته ای و موجود در مقیاس کوچک تغییر کرده ایم. من اکنون در حال بررسی نیستم، من در مورد تغییرات بحث می کنم.”

مدیرکل دفتر امور بانوان شهرداری تهران گفت: تغییرات خانوادگی حاصل یک اتفاق خانوادگی در قلب آپارتمانی در مرکز شهر بوده و او به فکر بچه دار شدن بوده و تنها او بوده است. کسی که بتواند مدیریت کند خانواده، خانواده بزرگتر، از خانواده های کوچکتر حمایت می کند. مثلاً در یک خانواده پرجمعیت افرادی بودند که حامی بودند.

اردبیلی افزود: خانواده های هسته ای اکنون کوچکتر شده اند. آیا این تنها راهی است که می توانیم خانواده ها را به مسیر اصلی بازگردانیم؟ آیا می توانیم این کار را انجام دهیم؟ آیا این تنها راه حل ماست؟ یکی از راه ها این است که افراد خانواده بتوانند مشکلات را حل کنند و دولت وارد عمل شود که نیاز به میانجیگری دارد.

مشاور تهران گفت: چیزی ارزشمندتر از این گنج وجود دارد.

اردبیلی افزود: زمانی که اقدام زنان انجام شود، روابط خلاقانه ایجاد می شود. این ایده ها باید ثبت و ادامه یابد.

وی با تاکید بر اینکه بانوان از ظرفیت های ویژه ای در جامعه برخوردار هستند، گفت: اگر مدیریت شهری به ظرفیت های بانوان توجه نکند نمی توان به موفقیت کامل دست یافت.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه تعداد زنان خانه دار در کشور 80 درصد و در تهران 70 درصد است، تصریح کرد: زنان در ساختارهای رسمی فرصت بیشتری برای نگاه به اطراف و توجه بیشتر دارند. زنان هسته اصلی روابط خانواده و محله را تشکیل می دهند و ذاتاً مربیان زن و اعضای خانواده در جامعه هستند.

اردبیلی بیان می کند: نیازهای همه اعضای خانواده مورد توجه بانوان است. مشاهده شده است که زنان در یک محله و زنان مجتمع به دو صورت وضعیت را بهبود می بخشند.

وی گفت: می خواهیم یک نکته را برای مدیریت شهری به این طرح اضافه کنیم. زن فعال هر جا که باشد سازنده است و زن تپش قلب خانواده است.

اردبیلی خاطرنشان می کند: اگر زنان خلاق باشند، فرصت ایجاد تحول در جامعه را خواهند داشت.

اگر زنان از دل تغییر به دنبال فرصت باشند، میل آنها به تغییر به همه سرایت خواهد کرد. منفی خواهد بود. در واقع از مادر خانواده است که می دانیم اتفاق خوبی افتاده یا اتفاق بدی افتاده است.

مشاور شهرداری تهران در ادامه این مراسم گفت: ریحان‌شار با نگاهی به این ورودی‌ها تأسیس شد و ریحان‌شار آغاز یک روند بزرگ است.

اردبیلی شهر ریحان را شهروندان تهرانی و همه مردم توصیف کرد و گفت: شهر ریحان سه ضلع دارد یعنی مدیریت شهری، شهروندان و فعالان برجسته.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ادامه داد: صرف نظر از نتیجه پروژه ها، اگر بدانیم کدام ایده و گروه مشکل هر محله را حل می کند، یک نوآوری بزرگ است.

اردبیلی روز شنبه پس از نشست خبری با موضوع زنان با بیان اینکه برنامه ریزی های زیادی انجام شده است، گفت: در این مدت بسیاری از بانوان برای استعلام ادامه طرح ریحان شهر تماس گرفته اند. چه زمانی باید طرح های خود را ارسال کنیم؟ پروژه ریحان‌شر تعطیل نمی‌شود.

وی با اشاره به یکی از جنبه های این طرح، گفت: اولین قدم مشارکت و مشارکت زنان و دختران در هر کجا که هر کاری انجام دهیم است. این بسیار مهم است که چگونه به خودمان انگیزه دهیم تا همه را بخشی از این بدانیم.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ادامه داد:

اردبیلی با تاکید بر اینکه برنامه های تکراری راه حلی ندارد، تاکید کرد: برای ایجاد طرح ها و ساختارهای جدید باید برای مدتی ساختار مغزمان را در هم بشکنیم.

او می گوید ما خلاقیت زنان را برای رسیدن به آنچه می خواهیم تسهیل می کنیم.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: خبر خوب این است که پروژه‌های آنها از بین نمی‌رود و در رویداد بعدی اتفاق می‌افتد.

اردبیلی از همه کسانی که طرح خود را ارائه کردند تمجید کرد و گفت: این مجموعه برای ما شگفت انگیز بود. ریحان شروع کار است و انشاالله نتایج خوب به نتایج اجتماعی بهتری منجر خواهد شد.

به گزارش سایت شهرستان، برای این طرح جایزه نقدی تدارک دیده نشده است و این استقبال نشان از انرژی مثبت بانوان دارد در صورتی که برخی از طرح ها به شاخص هایی رسیده و مطمئن هستیم که این طرح موفق خواهد بود. خیابان‌ها و محله‌ها بله، ما قطعاً حمایت مالی خوبی ارائه می‌کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا